Naga MarketsAkcje Allegro spadają o grubo ponad 5 proc. Inwestorzy obawiają się Amazona?Akcje Allegro wyprzedawane są od początku września. Piątkowy wzrost o 6,6 proc. dawał nadzieję na odreagowanie, jednakże nie ma już po nim śladu. Cena akcji systematycznie osuwa się od początku tygodnia. Wygląda na to, że rynek obawia się Amazona, który w tym tygodniu wprowadził dla polskich klientów swoją sztandarową usługę Prime.

Amazon uruchamia usługę Prime, a Allegro tonie

Abonament w usłudze Amazon Prime pozwala na dostęp do darmowych dostaw, ale także innych usług amerykańskiego giganta w tym serwis streamingowy oraz gry. Teraz z tej usługi mogą także skorzystać polscy klienci.Co więcej, usługa Amazon Prime jest darmowa przez 30 dni, a za roczny dostęp obowiązuje opłata 49 zł. To tyle samo, co za Allegro Smart z tym, że oferta krajowego konkurenta obejmuje jedynie darmowe dostawy.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Na razie można jedynie spekulować, jaki kawałek tortu Allegro odda Amazonowi. Wiadomo jedynie, że konkurencja ze światowym gigantem nie będzie łatwa. Spadek notowań wyraża zaniepokojenie inwestorów.

Oprócz Amazona, konkurencję na polskim rynku stanowić będzie także chiński gigant AliExpress. Firma niedawno otworzyła bowiem centrum logistyczne pod Łodzią.

Sytuacja techniczna na wykresie Allegro

Na koniec dzisiejszej sesji, notowania Allegro spadły o 5,5 proc. To największy jednodniowy spadek od maja br. Na przestrzeni obecnego tygodnia Allegro traci aż 12,4 proc.

invest

akcje allegro spadek

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, cena dotarła do dolnej wstęgi Bollingera. Nieco niżej znajduje się kluczowej wsparcie przy 51 zł. Właśnie ten poziom powstrzymała sprzedających w maju br., a w następstwie odbicia cena akcji wzrosła o niemal 25 zł.  

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed giełda | kurs korony szwedzkiej do złotówki | stalprodukt kurs | famur akcje | notowania oncoarendi | kursy kryptowalut prognozy | gpw intercars |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here