Naga MarketsAkcje Allegro i CD Projekt liderami spadków WIG20. PKN Orlen i CCC mocno w górę
Prezes Allegro, Francois Nuyts

Poniedziałkowe doniesienia z frontu badań nad szczepionką na COVID-19 wywołały nie tylko euforię na giełdach akcji, ale również potężne przetasowania w portfelach inwestorów. Widać je również na rodzimym rynku.

WIG20: stopy zwrotu z polskich blue chipów

Wynikają one ze słabnięcia tematów inwestycyjnych, które należy wiązać z epidemicznymi realiami, w których panują mody inwestycyjne na spółki z branży ochrony zdrowia, gamingowe, technologiczne a unika się jak ognia ekspozycji na bardziej tradycyjne branże i sektory najmocniej dotknięte epidemią. Pojawienie się światełka w tunelu, że za kilka kwartałów uda się zapanować nad pandemią dzięki nadzwyczajnemu postępowi prac nad szczepionką powoduje rotację od „covidowych zwycięzców” do „covidowych przegranych.”

Te artykuły również Cię zainteresują

W gronie warszawskich blue chips oznacza to, że w tym tygodniu:

  • o około 9 proc. spadł kurs Allegro
  • kilka procent obniżyły się kursy Dino i CD Projekt, które – zwłaszcza wiosną – wykazywały gigantyczną siłę relatywną
  • tanieje też KGHM, którego akcje KGHM, które we wcześniejszych miesiącach windowane były przez silne wzrosty cen metali, m.in. hossę w notowaniach srebra.

W tym samym czasie kapitał przepływa do branż, których perspektywy ewidentnie by się zmieniły po upowszechnieniu szczepionki. Potencjalny wzrost popytu na paliwa po przywróceniu mobilności na przed pandemiczne poziomy to wizja, która sprawia, że ponad 20 -proc. zwyżkę notują papiery PKN Orlen oraz Lotos. Ponad 20 proc. do góry idzie w tym tygodniu CCC a niewiele mniejszą zwyżkę zalicza także LPP. Dwucyfrowe stopy zwrotu notują największe krajowe banki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here