Naga MarketsAkcje Allegro.eu – platformy handlowej numer 1 i najbardziej rozpoznawalnej marki e-commerce w Polsce, liczącej ponad 12,3 mln aktywnych kupujących i ponad 117 tys. sprzedawców na dzień 30 czerwca 2020 r. – weszły dziś do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, co jest zwieńczeniem największej oferty publicznej w historii Polski.

 • Akcje zwykłe Allegro.eu od dzisiaj są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
 • Jest to największy debiut w historii Polski – wynikająca z Ceny Ofertowej początkowa kapitalizacja rynkowa Spółki to 44 mld PLN.
 • Akcje zwykłe Spółki są oznaczone symbolem ALE.
 • Pracownicy otrzymają jednorazową premię w formie 233 Akcji o wartości 10 019 PLN, do których uprawnienia nabędą po 360 dniach licząc od dzisiaj.

Komentując dzisiejszy debiut giełdowy, prezes zarządu Allegro François Nuyts powiedział:

„Zakończyliśmy ofertę publiczną i rozpoczynamy kolejny etap rozwoju Allegro już jako spółka giełdowa. Nasz niesamowity zespół jest gotowy na to wyzwanie i dalszą realizację naszych ambitnych planów w zakresie udoskonalania naszej platformy, aby uczynić ją jeszcze lepszym miejscem dla konsumentów do robienia zakupów, a dla sprzedawców do prowadzenia działalności.

Zaangażowanie ze strony inwestorów instytucjonalnych i detalicznych w ciągu ostatnich tygodni było dla nas bardzo budujące. Chciałbym podziękować każdemu z nich za nawiązane relacje i serdecznie powitać tych, którzy zdecydowali się zostać akcjonariuszami Allegro. Szczególnie cieszy mnie, że dziś pracownicy Allegro również stają się współwłaścicielami firmy, co pozwoli im uczestniczyć w przyszłym sukcesie, który wspólnie tworzymy.”

Podsumowanie Oferty

 • Cena Ofertowa została ustalona na 43 PLN za Akcję, a wynikająca z niej początkowa kapitalizacja rynkowa Spółki to 44 mld PLN.
 • Oferta obejmowała emisję 23 255 814 Nowych Akcji Sprzedawanych, z której Spółka pozyskała wpływy brutto w wysokości około 1,0 mld PLN, oraz sprzedaż 190 293 225 Istniejących Akcji Sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy.
 • Ponadto, Cidinan S.à r.l., Permira VI Investment Platform Limited i Mepinan S.à rl (razem „Większościowi Akcjonariusze Sprzedający“) przyznali firmie Morgan Stanley & Co. International plc jako menedżerowi stabilizującemu („Menedżer Stabilizujący”) opcję dodatkowego przydziału („Opcja Dodatkowego Przydziału”) na zakup do 15% łącznej liczby Akcji Sprzedawanych („Akcje Dodatkowego Przydziału”, a razem z Akcjami Sprzedawanymi “Akcje Oferowane“). Opcja Dodatkowego Przydziału może zostać wykonana w okresie do 30 dni od dnia 12 października 2020 r.
 • Całkowita wartość Oferty wyniesie 10,6 mld PLN w przypadku pełnego wykonania Opcji Dodatkowego Przydziału lub 9,2 mld PLN bez uwzględnienia Opcji Dodatkowego Przydziału.
 • Akcje w wolnym obrocie (free float) będą stanowić 20,9% (przed wykonaniem Opcji Dodatkowego Przydziału).
 • Wszyscy pracownicy, zatrudnieni przez Grupę w Dniu Rozpoczęcia Notowań i nie posiadający jakichkolwiek akcji objętych w ramach historycznych uzgodnień inwestycyjnych, otrzymają dzisiaj jednorazową premię w formie 233 Akcji o wartości 10 019 PLN, do których uprawnienia nabędą po 360 dniach od Dnia Rozpoczęcia Notowań.
 • Pozostałe Akcje posiadane przez Większościowych Akcjonariuszy Sprzedających są objęte umową zakazującą sprzedaży tych akcji (lock-up) przez okres 180 dni od pierwszego dnia notowania Akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, z zastrzeżeniem pewnych zwyczajowo stosowanych wyjątków opisanych w Prospekcie. Ponadto Akcje będące w posiadaniu dyrektorów i członków kadry kierowniczej Spółki oraz posiadaczy Akcji przyznanych w ramach programów motywacyjnych Grupy są objęte zakazem sprzedaży przez okres 360 dni od pierwszego dnia notowania Akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, z zastrzeżeniem pewnych zwyczajowo stosowanych wyjątków opisanych w Prospekcie.
 • Goldman Sachs International i Morgan Stanley & Co. International plc działali jako globalni koordynatorzy i współprowadzący księgę popytu; Barclays Bank PLC, BofA Securities Europe SA i Citigroup Global Markets Limited oraz Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. działali jako współprowadzący księgę popytu; Santander Bank Polska S.A i BM PKO BP działali jako współprowadzący księgę popytu i współoferujący akcje w Polsce w związku z ofertą dla inwestorów detalicznych; Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna – Biuro Maklerskie Pekao, Crédit Agricole Corporate and Investment Bank, Erste Group Bank AG i Raiffeisen Centrobank AG działali jako współzarządzający.
 • Lazard & Co., Limited („Lazard”) pełnił funkcję Doradcy Finansowego Grupy.
 • Wcześniejsze ogłoszenia dotyczące Oferty oraz dodatkowe informacje na jej temat znajdują się na stronie allegro.eu/ipo


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin zacznie rosnąć, jeśli dolar zacznie spadać – twierdzi Binance
Następny artykułMennica Skarbowa poszerza własną sieć sprzedaży w odpowiedzi na wzrastający popyt na złoto
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here