Notowania akcji alior bankKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,25%. Akcje drożały o 0,66 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 30,24 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego wczoraj 0,75% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 30 zł. Była to trzecia korekcyjna sesja z rzędu. Na wykresie widać, ze październik przyniósł załamanie notowań, które doprowadziło do ponad 30% przeceny.


Akcje Alior Banku w korekcie, celem 33 zł

Ostatnich kilka sesji przebiega udanie dla spółki. Mamy ruch w górę, który testuje okolice 30 zł. Takie zachowanie nie dziwi z uwagi na fakt potężnej przeceny w minionym miesiącu, a także ze względu na szerszy trend spadkowy. Możliwe, że jest to tylko ruch korekcyjny i w takich kategoriach należy te wzrosty rozpatrywać. Spółką pogrążyło wiele afer, przy których była z nimi wiązana. Chodzi m.in. o powianie banku z firmami Kania czy Ruch, które mają poważne problemy finansowe, a także np. spółką Neckermann, którego biuro podróży ogłosiło niedawno upadłość. Ostatnio pojawiły się nawet medialne doniesienia o tym, że bank miał finansować inwestycje bohaterów afery reprywatyzacyjnej. Niedawno sprawami zajęła się KNF, która wszczęła postępowanie wyjaśniające. Nie dziwi więc duża skala przeceny akcji banku w tym roku.

alior bank 7.11.2019
Akcje Alior Bank 7.11.2019

Wyniki nieco na plus, brak dywidendy w przyszłym roku

W ostatnich dniach spółka opublikowała raport z wynikami kwartalnymi, który pozwolił zainicjować korektę. Wyniki nieco pozytywnie zaskoczyły. Zysk netto w trzecim kwartale wyniósł 124,5 mln zł. Oznacza to wprawdzie spadek, bo przed rokiem zysk sięgał 176,8 ml zł, aczkolwiek wynik jest wyższy od prognoz o około 5 mln zł. Jeżeli zsumujemy wyniki od stycznia, sytuacja nie wygląda najlepiej. Zysk wynosi bowiem niemal dwa razy mniej niż rok temu czyli około 272,7 mln zł. W komunikacie wspomniano także o rezerwach utworzonych w związku z wyrokiem TSUE, zdaniem banku są one wystarczające. Spółka zapowiedziała także, że nie będzie dywidendy z zysku na 2018 rok.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here