Notowania akcji alior bankKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 14,99%. Akcje taniały o 5,44 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 29,82 zł. Jest to fatalny wynik na tle tracącego w miniony piątek o 1,50% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 30,84 zł. Była to kolejna słaba sesja z rzędu. W sumie ostatnia fala spadkowa od połowy września doprowadziła do przeceny o ponad 30%.


Akcje Alior Banku znowu pod presją podaży

Notowania spółki rosły w ostatnim czasie i to nawet przy udziale podwyższonych obrotów, wydawało się, że może dojść do znaczącej korekty np. poprzez przełamanie poziomu poprzedniego dołka. Tak jednak się nie dzieje i w miniony czwartek doszło do sporej reakcji podażowej, właśnie przy najbliższym poziomie oporu wyznaczonym przez poprzedni dołek. Mamy więc klasyczny zwrot na południe w trendzie spadkowym i wydaje się, że cena może kierować się na ostatnie minima. Skąd taka słabość Alior Banku, nawet na tle sektora bankowego? Otóż inwestorzy żyli nadziejami na fuzję z Bankiem Pekao, ostatecznie temat został jednak porzucony. Później pojawiła się seria afer z udziałem banku, mowa o problemach firmy Ruch, a następnie Zakładów Mięsnych Kania. Inne powody to kwestia kredytów we Frankach szwajcarskich, a w ostatnich dniach media donoszą o tym, że rzekomo bank miał finansować inwestycje bohaterów afery reprywatyzacyjnej.

alior bank 28.10.2019
Akcje Alior Bank 28.10.2019

Wyniki netto za III kwartał niższy o 83 mln zł

Podczas sesji z ubiegłego piątku spółka poinformowała, że zastosowanie regulacji jakie wynikają z wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącego kredytów konsumenckich, wpłynie negatywnie na wynik odsetkowy banku w trzecim kwartale o około 102 mln zł. Z tego tytułu zysk netto w trzecim kwartale ma stopnieć o około 83 mln zł. Wpływ na wyniki za czwarty kwartał ma już być nieco niższy i wynik odsetkowy może się zmniejszyć o około 79 mln zł. W wyroku TSUE uznano, że przy wcześniejszej spłacie kredytu konsumenckiego bank musi oddać wszystkie jego koszty proporcjonalnie obniżone. Zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, taki zwrot powinien być jednak proporcjonalny tzn. obejmować okres od dnia faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here