Alior Bank biuroKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,50%. Akcje drożały o 0,25 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 50,50 zł. Jest to słaby wynik na tle rosnącego o 2,13% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco niższych od ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 50,15 zł. Była to kolejna sesja w czerwcu, która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie od połowy marca przecena sięga już 25%.


Akcje Alior Banku odbiją od zeszłorocznych minimów?

Spoglądając na notowania dzienne widać, że kurs ma za sobą sporą przecenę i obecnie oscyluje blisko zeszłorocznych minimów. Na wsparciu okolic 48 zł jak na razie dochodzi jedynie do bardzo nieśmiałego odbicia. Warto zwrócić uwagę, że od marca każdy kolejny wierzchołek pojawiał się na coraz niższym poziomie. Wydaje się zatem, że przełamanie tego schematu czyli wybicie ponad 51,10 zł powinno doprowadzić do zainicjowania, przynajmniej większej korekty wzrostowej. Jeżeli tak się stanie, kolejny cel będziemy mieć przy poziomie 52,80 zł.

alior bank 19.06.2019
Kurs akcji Alior Bank 19.06.2019, źródło: xStation 5

Alior uruchamia platformę dokumentów bankowych opartych na blockchain

Wczoraj spółka informowała o tym, że uruchomiła platformę z dokumentami bankowymi, w której wykorzystuje technologię blockchain. Spółka spodziewa się, że takie rozwiązanie może przynieść spore oszczędności, które będą liczone nawet w milionach złotych. Rozwiązanie wpisuje się w prawo bankowe, które nakazuje przekazywanie klientom informacji na trwałych nośnikach, gwarantując że nie będzie można ingerować w oryginalną treść dokumentu, nawet po rozwiązaniu umowy. Takie możliwości ma zapewniać nowe rozwiązanie, a oszczędności popłyną z rezygnacji do minimum korzystania z papierowego obiegu dokumentów czy tych wysyłanych do klientów, co ma pozwolić na spore oszczędności.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here