Alior Bank biuroKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie o około 1,47%. Akcje taniały o 0,62 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 41,22 zł. Jest to słaby wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,56% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, jakie utrzymują się podczas ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 41,60 zł. Była to sesja, która niewiele zmieniła w układzie technicznym. W sumie od lipcowego szczytu, przecena wyniosła około 30%.


Akcje Alior Banku odrabiają straty, sentyment do firmy nadal słaby

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami, widać że pod koniec sierpnia doszło do zainicjowania ruchu korekcyjnego. Nie jest to zaskoczeniem, z uwagi na wcześniejsze spadki o bardzo dużym zasięgu. Dotychczasowa zwyżka doprowadziła do niemal 15% wzrostów. Od strony technicznej, główną strefę oporu mamy przy 48 zł czyli na poziomie wcześniejszych dołków. Na razie kurs jednak wyhamowuje. Jeżeli jednak proces odrabiania strat będzie kontynuowany, to okolice 48 zł powinny stanowić pierwszy, kluczowy cel story popytowej. Spółce zaszkodził brak fuzji z Bankiem Pekao, wcześniejsza afera związana z firmą Ruch, a obecnie podobną negatywną otoczkę tworzą problemy spółki ZM Kania. Wydaje się zatem, że ciężko będzie o coś więcej niż tylko chwilową korektę, gdyż atmosfera wokół spółki nie jest najlepsza.

alior 19.09.2019
Akcje Alior Bank 19.09.2019

Alior Bank z obniżoną rekomendacją i prognozami zysków

W ostatnich dniach światło dzienne ujrzała rekomendacja datowana na 5 września, autorstwa analityków DM Vestor. W raporcie obniżono wycenę spółki o około 25%. Cena docelowa spadła z 70 zł do poziomu 52 zł czyli nadal i ta sporo powyżej ceny rynkowej. Co ciekawe, biuro podtrzymało zalecenie kupna akcji. Analitycy zwracają uwagę, że pierwsza połowa roku była bardzo trudna dla banku, a wyniki za ten okres skłaniają do obniżenia prognoz zysku netto w latach 2019 – 2020 o 25 i 14%.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here