Notowania akcji alior bankKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas sesji z ubiegłego czwartku o około 7,86%. Akcje taniały o 2,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 26,90 zł. Jest to fatalny wynik na tle tracącego w miniony czwartek 1,49% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 26,96 zł. Była to kolejna słaba sesja z rzędu. W sumie ostatnia fala spadkowa od połowy września doprowadziła do przeceny o ponad 35%.


Akcje Alior Banku nadal tanieją

Notowania spółki notują fatalną serię spadkowych sesji z rzędu. Obecnie kurs znajduje się na historycznych minimach i nadal nie widać perspektyw aby doszło do odbicia. Spółką pogrąża wiele afer. Niedawno sprawami zajęła się KNF, która wszczęła postępowanie. Chodzi m.in. o powianie banku z firmami Kania czy Ruch, które mają poważne problemy finansowe, a także np. spółką Neckermann, którego biuro podróży ogłosiło niedawno upadłość. Ostatnio pojawiły się nawet medialne doniesienia o tym, że bank miał finansować inwestycje bohaterów afery reprywatyzacyjnej. To wszystko sprawia, że spółka jest najsłabszym ogniwem sektora bankowego notowanego na GPW i na razie nie widać perspektyw na poprawę sytuacji.

alior bank 4.11.2019
Akcje Alior Banku 4.11.2019

Rośnie liczba użytkowników aplikacji mobilnych

Podczas czwartkowej sesji spółka przekazała informację o tym, że liczba użytkowników aplikacji mobilnych Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe wzrosła o 60% do 397,8 tys. w ciągu roku. W tym okresie dokonano niemal 11 milionów transakcji mobilnych. W ciągu roku wzrost sięga 60%, a w stosunku do ostatniego kwartału 11%. W tym samym okresie ze zbliżeniowych płatności mobilnych skorzystano 6,4 mln razy. Zdaniem banku, wyniki te pokazują, że krok w stronę innowacji i mobilności jest jak najbardziej słuszny.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here