Kurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,86%. Akcje drożały o 1,42 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 51,10 zł. Jest to dobry wynik na tle rosnącego o 0,49% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco niższych od ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 50,10 zł. Była to sesja dająca nadzieję na wyrwanie górą z wąskiej konsolidacji. W sumie od połowy marca przecena sięga już 25%.


Akcje Alior Banku przy ważnym wsparciu, na razie brak reakcji popytu

Spoglądając na notowania dzienne widać, że kurs ma za sobą sporą przecenę i obecnie oscyluje blisko zeszłorocznych minimów. Na wsparciu okolic 48 zł jak na razie dochodzi jedynie do bardzo nieśmiałego odbicia i od kilkunastu sesji trwa ruch boczny. Warto zwrócić uwagę, że od marca każdy kolejny wierzchołek pojawiał się na coraz niższym poziomie. Wydaje się zatem, że przełamanie tego schematu czyli wybicie ponad 51,10 zł powinno doprowadzić do zainicjowania, przynajmniej większej korekty wzrostowej. Jeżeli tak się stanie, kolejny cel będziemy mieć przy poziomie 52,80 zł.

alior bank 3.07.2019
Kurs akcji Alior Banku 3.07.2019, źródło: xStation 5

Rezygnacja wiceprezesa i brak dywidendy

Wczoraj spółka poinformowała, że wiceprezes Alior Banku Maciej Surdyk złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu ze skutkiem na 1 lipca 2019 roku. Rezygnację przyjął przewodniczący rady nadzorczej. W komunikacie nie podano powodów rezygnacji. Wcześniej spółka informowała o podjęciu decyzji aby nie wypłacać dywidendy z zysku netto za 2018 rok. Zeszły rok spółka zakończyła zyskiem 713,37 mln zł, wobec około 471,2 mln zł przed rokiem. W jednym z wywiadów spółka informowała o zamiarach wypłaty dywidendy w 2020 roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here