Alior Bank biuroKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, rósł podczas wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie o około 0,35%. Akcje drożały o 0,14 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 41,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,43% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco niższych niż podczas ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 40,54 zł. Była to sesja, która niewiele zmieniła w układzie technicznym. W sumie od lipcowego szczytu, przecena sięga już 30%.


Akcje Alior Banku na nowych minimach

W ubiegły piątek doszło do znaczącego odbicia w notowaniach spółki. Spowodowane było to jednak reakcją popytową widoczną na szerokim rynku. Wzrostowa sesja może okazać się zaledwie chwilowym odreagowaniem wcześniejszych, silnych spadków. Obecnie kurs znajduje się na historycznych minimach notowań i niewiele wskazuje na szybką zmianę negatywnej tendencji. Spółce przeszkadza wcześniejsza afera związana z firmą Ruch, a obecnie podobną negatywną otoczkę tworzą problemy spółki ZM Kania. Wydaje się zatem, że ciężko będzie o coś więcej niż tylko chwilową korektę. W najbardziej optymistycznym wariancie ruch w górę mógłby sięgnąć wcześniejszych dołków czyli okolic 48 zł, jednak do tego potrzebna byłaby trwalsza poprawa nastrojów na szerokim rynku.

alior 3.09.2019
Kurs akcji Alior Banku 3.09.2019, źródło: xStation 5

Plany nowych emisji

Podczas wczorajszej sesji spółka poinformowała, że rada nadzorcza Alior Banku zgodziła się na otwarcie drugiego programu emisji bankowych papierów wartościowych. Program emisji ma się zamknąć w maksymalnym zadłużeniu 5 mld zł. Co ciekawe, emisja może się odbyć w innych walutach niż złotówka i być przeprowadzona po za granicami Polski. Emisje mogą być przeprowadzane w terminie do 31 grudnia 2030 roku.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here