Alior Bank biuroKurs akcji spółki Alior Bank, jednego z najpopularniejszych polskich banków, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 2,15%. Akcje taniały o 0,98 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 44,10 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego 1,08% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach, porównywalnych do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 44,66 zł. Była to kolejna spadkowa sesja z rzędu. W sumie od połowy marca przecena sięga już 25%.


Akcje Alior Banku blisko historycznego dołka

Notowania spółki zaliczyły w ubiegły piątek kolejną spadkową sesję. Cały tydzień kończy się potężnym spadkiem notowań, w dodatku cały ostatni ruch spadkowy budowany był przy podwyższonych obrotach spoglądając. Na wykresie z tygodniową skalą czasową, widać że jest to jeden z najsłabszych tygodni od dłuższego czasu, a cena kontynuuje trend spadkowy z jakim mamy do czynienia od początku ubiegłego roku. Poniekąd powodem spadków były zawiedzione nadzieję co do ewentualnego połączenia z Bankiem Pekao. Na wykresie widać, że niewiele brakuje aby cena osiągnęła historyczne minima notowań z listopada 2016 roku. Jest to poziom 41,60 zł i prawdopodobnie, wszystko wskazuje, że niebawem sięgnie właśnie tego poziomu. Na wsparciu oczywiście będzie można liczyć na niewielkie korektę, natomiast w szerszym ujęciu niewiele się zmienia, nadal będziemy mieć do czynienia z wyraźnym trendem spadkowym.

alior bank 5.08.2019
Kurs akcji Alior Banku 5.08.2019, źródło: xStation 5

Zgoda KNF na działanie w modelu dostawcy zewnętrznego

Podczas sesji z ubiegłego piątku spółka otrzymała od Komisji Nadzoru Finansowego zgodę na działanie jako tzw. dostawca zewnętrzny. Zdaniem spółki, zgoda otwiera drogę do znaczącego rozwoju banku i świadczenia zupełnie nowych usług cyfrowych dla klientów. Działanie jako zewnętrzny dostawca oznacza, że spółka będzie mogła np. korzystać z danych klientów udostępnionych przez inne banki. Dzięki dostępowi do takich danych, na co muszą wyrazić jednak zgodę klienci, bank będzie mógł zwiększyć atrakcyjność swoich produktów finansowych, a także oferować zupełnie nowe usługi w oparciu o te dane.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here