Naga MarketsNa łamach programu „Puls rynku” w Comparic24.TV Adam Rak wraz z gościem programu Marcinem Tuszkiewiczem, współzałożycielem platformy Squaber, poruszył temat wyników finansowych wybranych polskich spółek. Co dalej z Aliorem, który pomimo lepszych wyników kwartalnych traci ze względu na informację o wykluczeniu spółki z indeksu MSCI? Dokąd może zaprowadzić nas rozpoczynająca się korekta na wykresie Dino Polska? Odpowiedzi na te i na inne pytania znajdziecie w dzisiejszym materiale. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości gospodarczych z Polski, Europy i świata. Sprawdź bieżące wydarzenia w świecie finansów.


Alior Bank opuszcza indeks MSCI Poland

Alior Bank opublikował wyniki nieco lepsze od prognozowanych. Zysk netto grupy w trzecim kwartale 2019 roku spadł do 124,5 mln zł z 176,8 mln zł rok wcześniej – podał bank w raporcie. Zysk okazał się 4 proc. powyżej oczekiwań analityków, którzy prognozowali się, że wyniesie on 119,2 mln zł. Dziś akcje banku spadają w dół o przeszło 3,5 procent, notowania testują okolice 29 zł.

W ramach listopadowej rewizji Alior Bank i Jastrzębska Spółka Węglowa opuszczą indeks MSCI Poland, a wejdzie do niego AmRest – poinformowano na stronie internetowej MSCI. Zmiany wejdą w życie po sesji 26 listopada. Alior i JSW przejdą do “polskiego” indeksu MSCI dla mniejszych firm (small cap). Czy to jest przyczyną silnej przeceny?

Myślę, że tak, gdyż jest to kwestia istotna dla inwestorów zagranicznych. Pomijając kwestię wykreślenia trzeba patrzeć na to, że wyniki są lepsze, ale nadal zdecydowanie im daleko do tych z zeszłego roku – oznajmił Marcin Tuszkiewicz.

Dino Polska zaliczy głębszą korektę?

Swoje wyniki opublikowała również spółka Dino Polska. Zysk netto grupy wyniósł w trzecim kwartale 2019 roku 109,4 mln zł wobec 82,3 mln zł zysku rok wcześniej – podała spółka w raporcie. Konsensus PAP Biznes zakładał 110,3 mln zł zysku netto. W trakcie piątkowej sesji kurs silnie spada o prawie 10 procent.

Spadki potwierdzają moje obawy. Rynek wybił ostatni potwierdzony dołek na poziomie 144 zł, co było sygnałem ostrzegawczym jeszcze przed publikacją wyników. Wyniki pokazują, że spada dynamika rozwoju, co nie powinno dziwić po tak silnych wzrostach. Naruszenie poziomu 144 zł sugeruje, że przechodzimy w okres szerszej konsolidacji lub nawet głębszej korekty do poziomu w rejon 125 zł – dodał gość programu.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here