Naga MarketsAkcje AC w górę o ponad 4%. Umowa z niemieckim Remeder potrwa do 2027 rokuW trakcie środowych notowań akcje AC pną się w górę o ponad 4% po przedstawieniu przez spółkę informacji u podpisaniu umowy generalnej z niemieckim Remeder. Umowa ta zakłada 6-letni okresy współpracy (do 2027 roku) z możliwością przedłużenia. Warto również wskazać, że spółka wypłaciła za rok 2020 dywidendę, jednocześnie jej wycena odbiega od szczytów z 2019 roku.

AC rośnie o ponad 4%

W trakcie dzisiejszej sesji AC notuje bardzo mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 4,09%, co oznacza wzrost o 1,40 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło 34,20 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 35,60 zł.Tłem do dzisiejszych wzrostów jest opublikowany przez spółkę komunikat, w którym informuje ona o podpisaniu umowy generalnej z niemieckim Remeder dotyczącej wytwarzania i sprzedaży produktów. Sama umowa ma obowiązywać przez 6 lat i może ulec przedłużeniu.

Akcje AC w górę o ponad 4%. Umowa z niemieckim Remeder potrwa do 2027 roku
Notowania spółki AC w latach 2019-2021. Źródło: Stooq.pl

Początkowo akcje spółki otworzyły się na poziomie 34,50 zł, tak więc 0,30 zł powyżej poprzedniego zamknięcia, jednak tuż przed godziną 10 spółka zaczęła sukcesywnie zyskiwać, zwiększając w ten sposób wycenę do obecnego poziomu 35,60 zł.

Patrząc na notowania z szerszej perspektywy wskazać należy, że przez wakacje wycena AC oscylowała w granicach ok. 37 zł za walor, po czym od 10 września na akcjach widoczna była korekta, która zniosła wycenę do poziomu 34 zł za walor.

Akcje spółki znajdują się zasadniczo poniżej poziomów z lutego 2020, jak również wyraźnie poniżej maksimów z maja 2019 roku, kiedy to inwestorzy płacili za akcje aż 58 zł. Jednocześnie warto wskazać, że spółka od wielu lat regularnie wypłaca dywidendę, a jej wysokość za rok 2020 wyniosła 2,20 zł na akcję, co przekładało się na 5,68% stopy dywidendy.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

invest

Spółka podpisuje umowę z Remeder

– AC S.A. z siedzibą w Białymstoku (dalej jako „Spółka”) informuje, iż w dniu 22.09.2021 r. Spółka zawarła z Rameder Anhängerkupplungen & Autoteile GmbH z siedzibą w Munschwitz (Niemcy) (dalej jako „Zamawiający”), umowę generalną (dalej jako „Umowa”), opisaną poniżej. Do podpisania Umowy doszło w okresie obowiązywania umowy zawartej pomiędzy stronami w roku 2017 r. na lata 2017-2021, a o zawarciu której Spółka informowała raportem bieżącym nr 22/2017. Przedmiotowa Umowa stanowi kontynuację i rozwój dotychczasowej współpracy. – informuje spółka w komunikacie 21/2021.

– Umowa ustala warunki, na jakich Spółka będzie wytwarzała i dostarczała Zamawiającemu zestawy elektryczne do samochodowych haków holowniczych na każdorazowe zamówienie Zamawiającego, a Zamawiający płacił za nie uzgodnioną cenę. Umowa będzie obowiązywać przez 6 lat tj. od 01.01.2022 r. do 31.12.2027 r., zaś po upływie tego okresu może ulec przedłużeniu na uzgodnionych warunkach.  Zgodnie z postanowieniami Umowy obie strony będą dążyły do tego, aby bieżący obrót roczny osiągał nie mniej niż 10.500.000 mln EUR i nie był niższy od osiągniętego w poprzednim roku kalendarzowym. – dodaje także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wskaźnik rsi | develia giełda | mercator medical notowania | ciech akcje kupno | akcje bitcoin | najniższy kurs rubla | kurs forinta sprzedaż |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKupiec sprzedaje biurowiec w Gliwicach za 6,4 mln zł
Następny artykułDoradca Grupy Lotos: Fuzja z Orlenem jest pewna i nieodwracalna
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here