Naga MarketsAkcje 11 Bit Studios spadają w poniedziałek o ponad 10%! Prezes 11 Bit Studios poinformował w poniedziałek, że Spółka zamierza przeznaczyć na cztery projekty wydawnicze 11 bit publishing łącznie 25 mln zł. Budżet gier własnych wyniesie 60 mln zł., a najbliższa premiera raczej nie będzie możliwa przed końcem 2022 roku – powiedział Grzegorz Miechowski.

  • Najbliższa premiera gry własnej 11 Bit dopiero w 2023 roku.
  • Spółka ma obecnie 4 projekty wydawnicze, będą kosztować ok. 25 mln zł.
  • Akcje 11 Bit Studios spadły podczas poniedziałkowej sesji o 10,6%.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje 11 Bit Studios tracą w poniedziałek na zamknięciu 10,6%!

Poniedziałkowa sesja nie należała do najbardziej udanych w wykonaniu walorów producenta gier 11 Bit Studios. Początek notowań to wzrosty, a kurs dobił do rekordu historycznego na poziomie 619 zł. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, kolejne godziny stały pod znakiem zdecydowanej dominacji strony podażowej. Walory szybko się osuwały, aby zamknąć sesję na ponad 10-procentowym minusie. Kurs na zamknięciu wyniósł 540 zł., a obroty przekroczyły nieznacznie 30 mln zł.

W szerszym kontekście, opisywany spadek nie jest jeszcze sygnałem do zmiany trendu, który od połowy marca i dołka bessy i spadku poniżej 300 zł. jest bardzo mocny, a notowania szybko zmierzają w kierunku północnym. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że dzisiejsza realizacja zysków przez akcjonariuszy może jeszcze potrwać. Właściwie nie ma osób, które na ten moment byłyby stratne na akcjach, a dwucyfrowa przecena może wystraszyć tych bardziej ostrożnych inwestorów.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Notowania 11 Bit Studios z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

11 Bit Studios w pierwszym kwartale 2020 roku miał 30,52 mln zł przychodów ze sprzedaży, 19,59 mln zł wyniku EBITDA i prawie 14,51 mln PLN zysku netto. Wymienione pozycje były odpowiednio o: 114,3 proc., 168,3 proc. i 226,9 proc. lepsze niż w analogicznym okresie 2019 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here