Naga Markets11 Bit Studios planuje zwiększenie zatrudnieniaJeden z czołowych polskich producentów gier – 11 Bit Studios deklaruje chęć stopniowego zwiększania zatrudnienia w Firmie. W ostatnich miesiącach większość pracowników pracowała zdalnie, co zupełnie nie wpłynęło na działalność Spółki. Ostatnie dane z końca marca mówią o łącznym zatrudnieniu w liczbie 140 osób, które może zostać zwiększone w niedługim horyzoncie czasowym nawet do 200 osób.

  • 11 Bit Studio planuje zwiększenie zatrudnienia nawet do 200 osób. 
  • Pracownicy pozostaną na pracy zdalnej do końca czerwca. 
  • W czwartek rano kurs akcji oscyluje w okolicach 495 zł, co jest jednocześnie kursem odniesienia. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

500 zł najbliższym oporem dla akcji 11 Bit Studios

11 Bit Studios rozpoczęło czwartkową sesję “na zero”. Kurs tuż po otwarciu wspiął się do magicznej bariery 500 zł, jednak popyt szybko odpuścił, a walory Spółki zaczęły stopniowo się osuwać. O 10:30 kurs spada o 1,21% i wynosi 489 zł. Obroty przekroczyły 1,6 mln zł.

Spółka jest obecnie w krótkoterminowym silnym trendzie wzrostowym, któremu towarzyszą całkiem niezłe obroty. Producentowi gier bardzo mocno sprzyja otoczenie a także sentyment akcjonariuszy do gamingu na GPW. Cała branża już dawno zapomniała o tąpnięciu związanym z koronawirusową paniką. W najbliższym czasie Spółka powinna kolejny raz testować opór na poziomie 500 zł., którego pokonanie będzie skutkować dalszym wzrostem.

Notowania 11 Bit Studios z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.com

Zobacz również: Które 10 spółek na GPW jest obecnie najdroższe?

Dariusz Wolak, odpowiedzialny za relacje inwestorskie skomentował obecny model działania firmy: “Firma łatwo przeszła na model pracy zdalnej i w tym modelu działała będzie do końca czerwca. Przygotowujemy się jednak na powrót pracowników do biura, które będzie działało w podwyższonym rygorze sanitarnym.”

Wspomniał również o zatrudnieniu: “Na koniec marca pracowało w niej około 140 osób. Zarząd kilka tygodni temu sygnalizował, że do końca roku zatrudnienie w nowym biurze w Warszawie może się zwiększyć do 190–200 osób. Mimo pandemii nasze plany rekrutacyjne na 2020 rok pozostają aktualne. Nowe osoby dołączają cały czas do zespołu, mimo że z uwagi na pracę zdalną, ich pierwszym miejscem pracy jest domowe biurko, na które kurier dostarcza im pełne wyposażenie stanowiska (komputer, monitor itp.) od nowego pracodawcy.”

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here