Naga MarketsAkcje 11 bit studios i CD Projekt znowu w górę. WIG-Games wraca do wzrostówNiedługo potrwała zadyszka na walorach producentów gier komputerowych. Po kilku słabszych sesjach, akcje wracają do silnych wzrostów. Indeks zrzeszający pięciu największych graczy z branży gamingowej drożeje w środę po 2 godzinach handlu o 2,2% i jest już tylko o ok. 6% od historycznych maksimów.

  • WIG-GAMES zyskuje w środę rano ponad 2%. 
  • Z grona pięciu komponentów, najmocniej zyskuje 11 bit studios (5%). 
  • Kurs akcji CD Projekt – największej spółki na GPW oscyluje w okolicach zera. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Korekta na WIG-GAMES potrwała zaledwie kilka sesji

Indeks WIG-GAMES zyskuje w środę po 2 godzinach notowań ponad 2%. Kurs wrócił ponownie powyżej bariery 30000 punktów. W końcówce maja oraz na początku czerwca, notowania producentów gier nieznacznie spadły. Około 10-procentowa korekta na indeksie była jednak nieunikniona, biorąc pod uwagę skalę poprzednich wzrostów. Warto wspomnieć tutaj, że od połowy marca, kiedy panika związana z pandemią COVID-19 siała postrach również na giełdach, indeks podwoił swoją wartość.

Zobacz również: BoomBit i CD Projekt spółkami na czerwiec? Sprawdź 9 typów dla GPW

Notowania indeksu WIG-GAMES z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.pl

W gronie komponentów indeksu, najmocniej drożeją akcje 11 bit studios (5,11%) a ich kurs osiągnął 483,5 zł. Najsłabiej radzi sobie lider – CD Projekt, który w środę po 2 godzinach handlu traci 0,16% przy obrotach na poziomie 31,6 mln zł.

Środowe notowania komponentów indeksu WIG-GAMES. Źródło: biznesradar.pl

Indeks WIG-GAMES bierze udział w “zmaganiach indeksów sektorowych”, mających na celu wybór tego, którego główne komponenty najlepiej poradziły sobie w dobie pandemii.

W eliminacjach, spółki gamingowe dosłownie zdeklasowały te, wchodzące w skład indeksu WIG-LEKI, o czym więcej można przeczytać tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here