górnicyKurs akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla kamiennego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,97%. Akcje drożały o 0,35 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 37,40 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,25% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość niskich obrotach, mimo wszystko patrząc na słabość szerokiego rynku, można być umiarkowanie zadowolonym z wyniku spółki. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 36,50 zł. Była to kolejna spadkowa sesja, która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie od początku roku spółka traci już niemal 40%.


Akcja L.W. Bogdanka blisko dołków z lat 2015-16

Spoglądając na wykres z tygodniowym interwałem czasowym, widać że silne spadki w tym roku wpisują się w szerszy trend. Kluczowym poziomem jest wsparcie oparte o dołki z lat 2015-16. Okolice 32 zł zdają się przyciągać kurs. Wszystko więc wskazuje na to, że niebawem cena może właśnie osiągnąć taki poziom. Wydaje się, że test kluczowego wsparcia przyniesie szansę na odbicie. Niemal nieprzerwane spadki trwają już bardzo długo, dlatego pewna równowaga zostaje naruszona. Możliwe zatem, że niebawem dojdzie do mocniejszej korekty.

bogdanka 30.05.2019
Kurs akcji LW Bogdanka 30.05.2019, źródło: xStation 5

Wyniki zgodne z oczekiwaniami

Podczas wczorajszej sesji spółka opublikowała raport z wynikami za pierwszy kwartał. Wynika z niego, że zysk netto sięgnął 109,78 mln zł. Na tle zaledwie niespełna 23 mln zł rok temu, jest to świetny wynik. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 540,79 mln zł wobec 398,7 mln zł rok wcześniej. Wynik w ujęciu EBITDA wyniósł niemal 223 mln zł, co oznacza wzrost o niemal 75%. Wyniki są mocne w ujęciu rok do roku, jednak zgodne z szacunkami analityków. Wydaje się jednak, że na tle silnej przeceny, są argumentem za tym aby niebawem doszło do zdecydowanej korekty.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here