Naga Markets

Porażka w meczu z Tottenham Hotspur sprawiła, że holenderska drużyna Ajax Amsterdam nie dotarła do finału Ligi Mistrzów, marnując pierwszą taką okazją od 1996 roku. W wyniku tych zdarzeń, notowania Ajaxu na giełdzie w Amsterdamie osuwają się dziś o ponad 21%.

Tydzień wcześniej byliśmy świadkami pierwszego meczu drużyn Ajax Amsterdam oraz Tottenham Hotspur, który odbył się w Londynie. Wtedy, Ajax jako drużyna gości zwyciężyła 1:0.

Wczorajszy rewanż, gdzie Ajax “grał u siebie” wydawał się być zdominowany przez gospodarzy, który w pierwszej połowie prowadzili 2:0. Sytuacja odmieniła się jednak na korzyść Tottenhamu w drugiej połowie meczu, kiedy to Lucas Moura zdobył 3 bramki otwierające Londyńczykom awans do finału Ligii Mistrzów.

Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Akcje Ajax traci ponad 21% po porażce

Przegrana w tak ważnym meczu kosztowała Ajax przynajmniej 15 milionów euro, które klub otrzymałby w nagrodach pieniężnych. Jest to istotna kwota, stanowi bowiem około 16% skorygowanych przychodów klubu za 2018 rok.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania Ajaxu znacznie zyskały po pierwszym meczu z Tottenhamem. Jeszcze podczas wczorajszej sesji kurs nakreślił szczyt na poziomie 25,2 euro. Jednakże do zamknięcia całość zysków została oddana, a w rezultacie powstała niedźwiedzia formacja Outside Bar.

Z kolei dzisiejsza sesja otworzyła się ogromną luką na poziomach z ubiegłego tygodnia. Porażka Ajaxu we wczorajszym meczu zaowocowała spadkiem o ponad 21% licząc od wczorajszego zamknięcia do dzisiejszych minimów. Najbliższe istotne wsparcie znajduje się przy 17,2 euro. W przypadku osiągnięcia tego poziomu, domknięta zostałaby luka powstałą na otwarciu notowań z 17 kwietnia br.