Naga MarketsairwayAirway Medix odnotowało 0,92 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 0,56 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata ze sprzedaży wyniosła 0,83 mln zł wobec 0,39 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 36 tys. zł w II kw. 2019 r. wobec 140 tys. zł rok wcześniej.

W I poł. 2019 r. spółka miała 0,71 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 0,78 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 0,11 mln zł w porównaniu z 0,24 mln zł rok wcześniej.

“Zarząd jednostki dominującej zwraca uwagę na fakt, że koszty R&D, które dotyczą prac rozwojowych przeprowadzanych w Airway Medix S.A. w pierwszym półroczu br. w wysokości 3 533 tys. zł (w pierwszym półroczu 2018 r. wydatki na pokrycie skapitalizowanych prac rozwojowych wyniosły 2 031 tys. zł) zostały ujęte w bilansie spółki jako zwiększenie pozycji wartości niematerialne” – czytamy e sprawozdaniu zarządu.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I poł. 2019 r. wyniosła 0,33 mln zł wobec 0,82 mln zł straty rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki na wykresie tygodniowym poruszają się bokiem. Obecnie cena znajduje się przy czytelnym wsparciu, możliwe zatem, że dojdzie do kolejnego odbicia w górę i w krótkim okresie akcje będą zyskiwać.

Czytaj także: Esotiq – przychody w sierpniu 33%, a od stycznia 19% w górę. Technika sugeruje wzrostytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here