Naga Markets

Airway Medix ma list intencyjny z BICI Solutions ws. współpracy m.in. kapitałowejWarszawa, 20.06.2022 (ISBnews) – Airway Medix zawarł z BICI Solutions z siedzibą w Izraelu niewiążący list intencyjny [LoI], na podstawie którego strony rozpoczęły prace nad dokumentacją prawną na potrzeby uzgodnienia długofalowej umowy partnerskiej, podała spółka. Umowa partnerska formalizować będzie wyrażoną w LoI intencję, aby BICI Solutions przejęło codzienne zarządzanie operacyjne działaniami Airway Medix, wnosząc niezbędne międzynarodowe kompetencje, zmiany kadrowe (w tym na poziomie menedżerskim i zarządu), globalny ekosystem i kapitał do grupy.

“Docelowo intencją sygnatariuszy LoI oraz wstępnej umowy serwisowej jest również objęcie przez BICI znaczącej pozycji kapitałowej w spółce. W rezultacie powyższych zmian Airway Medix przekształci się w firmę zdolną do obsługi globalnej sprzedaży i marketingu, co znacząco podniesie jej wartość, również w kontekście możliwych transakcji strategicznych” – czytamy w komunikacie.Zespół BICI Solutions posiada bogate doświadczenie we wspieraniu procesów biznesowych międzynarodowych klientów, dużą sieć kontaktów, jak również praktyczną wiedzę w zakresie restrukturyzacji i optymalizacji procesów zarządzania, wskazano.

“Zgodnie z zapowiedziami, BICI Solutions planuje wykorzystać swoje dotychczasowe relacje, aby wprowadzić do dystrybucji międzynarodowej urządzenia Cuffix oraz Oral Care. Priorytetem jest rynek amerykański, a następnie Unii Europejskiej i rynki azjatyckie. Równocześnie BICI Solutions, wraz z Oronem Zacharem, nadzorować będzie dalsze prace R&D dla kluczowej technologii LMA. Intencją BICI jest monetyzacja całego portfolio w okresie 18-24 miesięcy” – czytamy dalej.

Airway Medix oczekuje, iż proces uzgadniania wskazanej dokumentacji prawnej dotyczącej docelowej Umowy partnerskiej potrwa ok. 30-45 dni, podsumowano.

Spółka jednocześnie wskazała, iż zawarcie dokumentu LoI z BICI Solutions kończy proces analiz możliwych opcji komercjalizacji aktywów Adiuvo Investments w odniesieniu do Airway Medix.

“Zarząd Airway Medix S.A. informuje, iż w związku z zawarciem w dniu 17 czerwca 2022 r. z BICI Solutions [BICI Solutions] niewiążącego listu intencyjnego [LoI], o którym emitent informował w raporcie bieżącym nr 10/2022, Zarząd Emitenta powziął informację o podjęciu, w tym samym dniu, przez jednostkę dominującą, tj. Adiuvo Investments S.A., decyzji o zakończeniu procesu analiz możliwych opcji komercjalizacji aktywów Adiuvo Investments w odniesieniu do emitenta” – czytamy w osobnym komunikacie.

Airway Medix z grupy kapitałowej Adiuvo Investments, koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na oddziałach intensywnej opieki medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologicznych. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od grudnia 2014 r.

NED

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here