Naga MarketsAirway Medix i PunkPirates liderami wzrostów w trakcie piątkowej sesji!W trakcie ostatniej sesji w tygodniu najwieksze indeksy notowane na giełdzie papierów wartościowych tracą na wartości. Wig20 jest 0,4% pod kreską, natomiast WIG traci 0,3%. Mniejsze indeksy zyskują. mWig40 jest 0,6% na plusie a sWig80 umacnia się o 0,2%. Wśród mniejszych spółek należy szukać dzisiejszych rekordzistów jeśli cjodzi o wzrosty. Liderem w tej grupie są walory Punk Pirates (+27,5%) oraz Airway Medix (+12%).

  • Największe indeksy z GPW nieznacznie tracą podczas piątkowej sesji.
  • mWig40 oraz sWig80 nieznacznie zyskują.
  • Punk Pirates oraz Airway Medix liderami wzrostów wśród akcji z głównego parkietu.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują
Punk Pirates z największym wzrostem na całej GPW

Zdecydowanym liderem wzrostów podczas piątkowej sesji są walory spółki działającej w sektorze gamingowym Punk Pirates. W ostatnim czasie, firma informowała o podpisaniu umowy na produkcję nowej gry: “Escape Room VR: Stories” w chińskiej wersji językowej na urządzenia Pico Neo 2. W końcówce czerwca, Punk Pirates zaktualizowało zestawienie premier na najbliższe miesiące. Spółka planuje premierę “Escape Room VR: COVID-19” już 31 sierpnia. Dodatkowo na czwarty kwartał zapowiedziane są premiery “Escape Room VR: Contracts” oraz “Death Manager VR”.

W ostatnich 30 dniach walory spółki traciły na wartości, kurs spadł z poziomu 0,84 zł. na początku sierpnia do 0,66 zł. na początku bieżącego tygodnia. W ostatnich dniach spółka notuje już jednak dynamiczne wzrosty co dokładnie obrazuje poniższy wykres. Kurs dobił w piątek do lokalnego szczytu na poziomie 0,88 zł. odnotowanego w pierwszej połowie sierpnia.

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

Airway Medix zyskuje kilka dni po informacji o sprzedaży akcji przez Zarząd

W piątek mocno zyskują walory Airway Medix. Spółka informowała 20 oraz 26 sierpnia o sprzedaży akcji przez Zarząd. Jest to na pewno negatywna informacja dla akcjonariuszy. Warto jednak dodać, że owa sprzedaż miała miejsce na szczycie, który został odnotowany właśnie w okolicach 20 sierpnia, kiedy walory przebiły 3 zł. Jeszcze w pierwszej połowie sierpnia, za jedną akcję spółki płacono 0,8 zł.

Zarząd Airway Medix tak skomentował sprzedaż akcji:

“W naszej zgodnej ocenie, zarządu i kluczowych akcjonariuszy, Airway Medix osiąga swoje dawno zaplanowane cele i jest na dobrej drodze do komercjalizacji poszczególnych technologii. W tym przekonaniu nie jesteśmy odosobnieni, skoro sprzedaż akcji przez członków zarządu lub wiodącego akcjonariusza znalazła swoją odpowiedź w popycie inwestorów”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here