Naga MarketsAirway Medix [AWM], Elektrotim [ELT] – Gorące spółki dniaAkcje spółki Airway Medix zajmującej się biotechnologią silnie drożały podczas piątkowej sesji. Tego dnia spółka opublikowała raport z wynikami za 2019 rok, w którym odnotowała stratę w wysokości 1,36 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 0,29 mln zł wobec 0,92 mln zł rok wcześniej. Wprawdzie przed rokiem strata sięgała 2,03 mln zł, jednak to nie zmniejszenie starty było powodem silnych wzrostów.

  • Elektrotim obniża prognozy całoroczne
  • Airway Medix widzi swoją szansę w okresie pandemii
  • Kurs odbija od linii trendu

Spółka oceniła, że pandemia koronawirusa doprowadziła do niespotykanej dotąd presji na szpitalnych oddziałach intensywnej terapii, w tym zaistniało duże zapotrzebowanie na zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań związanych ze wspomaganiem oddychania u chorych oraz na usprawnienie pracy pielęgniarek na OIOM-ach. Tym wszystkim problemom może skutecznie pomóc oferta spółki. Spółka z powodu pandemii zauważa duży wzrost zainteresowania szpitali nowymi technologiami.

Airway Medix kolejnym beneficjentem pandemii?

Firma uważa, że prognozowana druga fala pandemii jest dla niej sporą szansą. Na wykresie kurs wyszedł ponad poprzedni wierzchołek co oznacza kontynuację obecnego trendu wzrostowego.

airway


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Elektrotim w kierunku linii trendu?

Specjalizujący się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu Elektrotim, opublikował w miniony piątek prognozę wyników na 2020 rok. Została ona obniżona względem wcześniejszej prognozy. Elektrotim oczekuje około 300 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 22 mln zł zysku operacyjnego i 15,8 mln zł zysku netto w 2020 roku. Oznacza to korektę wcześniejszej prognozy w dół o odpowiednio 8,5%, 10,2% i 14,1%. Powodem korekty są problemy związane z wystąpieniem pandemii.

elektrotim

Ponadto cały portfel zamówień spółki wynosi obecnie około 359 mln zł co oznacza wzrost rok do roku o ponad 52%. Na wykresie mieliśmy słabsze otwarcie, jednak później, po domknięciu wcześniejszej luki, cena nieco odbiła. Wygląda więc na to, że szykuje się korekta, jednak warto pamiętać, że nawet obniżone prognozy, jeżeli się sprawdzą, będą naprawdę dobrymi wynikami na tle ostatnich lat.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here