Naga MarketsPublic Domain

Airbus (AIR.FR na platformie xStation5) to obok Boeinga jeden z głównych producentów samolotów pasażerskich. Notowania obu spółek znajdują się na swoich historycznych szczytach, a rywalizacja pomiędzy nimi nie zwalnia tempa. Airbus chcąc zwiększyć sprzedaż swojego flagowego modelu A380 zapowiedział wprowadzenie ulepszeń pozwalających na ograniczenie kosztów jednostkowych. W efekcie akcje koncernu na poniedziałkowej sesji zyskiwały ponad 2%.


Notowania spółki odbiły od dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, w którym poruszają się od drugiej połowy 2016 roku. Co więcej, ponownie za kluczowe wsparcie posłużyła 50-dniowa średnia krocząca (kolor pomarańczowy). Jej kolejny re-test może stanowić dobrą okazję do podłączenia się do kupujących. Teraz celem dla strony popytowej powinien być ruch w stronę ostatnich szczytów wypadających powyżej 76 EUR. Jeśli nie udałoby się znieść tej bariery, to będziemy mieli do czynienia z układem przypominającym formację potrójnego szczytu, sugerującą zmęczenie byków. Jeśli taki scenariusz by się potwierdził, teoretycznie moglibyśmy spodziewać się spadków poniżej poziomu 66 EUR.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Zarząd koncernu w niedzielę zaprezentował nową wersję swojego flagowego modelu A380. Gigant (nowa wersja nosi nazwę A380plus) ma zostać przedłużony o 4,7 metra, co powinno podnieść jego potencjalną wydajność o 4%. W efekcie zmniejszniu mają ulec koszty na jednego pasażera o 13%. Zakupem 20 takich maszyn ma być już zainteresowany Fly Emirates.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here