Naga MarketsPrzychody Airbnb w III kw. bijąc szacunki analitykówSpółka prowadząca serwis internetowy umożliwiający wynajem lokali od osób prywatnych, Airbnb Inc. ogłosiła w czwartek, że jej przychody w trzecim kwartale osiągnęły 2,24 mld dolarów, co oznacza wzrost o 67% w porównaniu do tego samego okresu w 2020 roku i znacznie przewyższa oczekiwania rynkowe. Kurs akcji wystrzelił ponad 3 procent, zamykając się w rejonie 178,45 dolarów za akcję na koniec czwartkowej sesji handlowej i kontynuował aprecjację już w handlu pozasesyjnym.

  • Spółka Airbnb podała swoje wyniki za III kw. 2021 r.
  • Jak się okazuje, te znacznie przewyższyły prognozy analityków
  • W efekcie notowania spółki rosną w handlu posesyjnym
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Airbnb: Silny popyt na podróże powraca

W czwartek inwestorzy oczekiwali raportu finansowego za III kw. 2021 roku od spółki, która prowadzi znany serwis internetowy umożliwiający wynajem lokali od osób prywatnych. Wydawać by się mogło, że okres COVID-owy uderzył szczególnie w tę branże, jednak jak wynika z raportu – spółka wraca do sił i perspektywy dalszego wzrostu wygląda bardzo satysfakcjonująco.Podsumowując zatem to, co znalazło się w raporcie: Airbnb Inc. podał, że jego przychody w trzecim kwartale osiągnęły 2,24 mld dolarów, co oznacza wzrost o 67% w porównaniu do tego samego okresu w 2020 roku i przewyższa oczekiwania. Dochód netto wyniósł 834 mln dolarów, co oznacza wzrost o 280% w ujęciu rocznym. Zysk na akcję (EPS) odnotowano na poziomie 1,22 USD, niezmienionym rok do roku.

wykres Kurs akcji Airbnb H1 05.11.2021
Kurs akcji Airbnb H1 05.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

W podsumowaniu raportu zarząd podał, że: “Jesteśmy niesamowicie dumni z naszego najlepszego kwartału w historii. Nasze wyniki za 3Q 2021 pokazują, że podróże nadal wychodzą z kryzysu COVID-19, ale wracają w zupełnie innym stylu, a Airbnb ma wyjątkową pozycję, by sprostać tej rewolucji w podróżowaniu. Jesteśmy zachęceni, aby zobaczyć te nowe trendy w podróżowaniu, które wykraczają poza letni szczyt podróży.

Pod koniec września nasz backlog miał ponad 40% więcej nocy zarezerwowanych na tydzień Święta Dziękczynienia w USA niż w tym samym czasie w 2019 roku. I widzimy, że silny popyt na podróże rozwija się dobrze aż i włącznie z rokiem 2022.” – dodał zarząd spółki.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here