Naga MarketsAirbnb Inc., firma obsługującą platformę do obsługi wynajmu krótkoterminowego, według rynkowych pogłosek planuje wejść na giełdę jeszcze do końca tego roku poprzez pierwszą ofertę publiczną (IPO).

  • Airbnb zapowiedziało wejście na giełdę jeszcze w 2019 roku.
  • Plany spółki pokrzyżowała pandemia, która spodowała kryzys w branży turystycznej.
  • Według The Wall Street Journal, jeszcze w tym miesiącu Airbnb będzie poufnie składać wniosek do amerykańskiej komisji regulacyjnej w sprawie IPO.

Airbnb planuje IPO

W zeszłym roku Airbnb zapowiedziało rozważanie planów wejścia na publiczny rynek w 2020 roku, co bez wątpienia nie przeszłoby bez echa z uwagi na niezwykłą popularność serwisu najmu krótkoterminowego i stałoby się najgorętszym IPO tego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podaje The Wall Street Journal, Airbnb może złożyć wniosek o IPO poufnie jeszcze w tym miesiącu. Goldman Sachs oraz Morgan Stanley mają pomagać firmie w przygotowaniu prospektu emisyjnego.

Plany wejścia na rynek niestety zbiegły się w czasie z najgorszym okresem dla branży od dziesięcioleci z uwagi na restrykcje w branż turystycznej, jak i liczne ograniczenia dotyczące podróżowania i transportu z uwagi na pandemię COVID-19.

Dodatkowo, wiele ludzi po prostu boi się opuszczać swój kraj z uwagi na wciąż rosnącą globalnie liczbę zakażeń.

Zobacz również: Tesla dokona splitu akcji, notowania w górę o niemal 6% po sesji

Jednak sytuacja zdaje się poprawiać, a Airbnb podaje informacje świadczące o odbudowującym się popycie na najem krótkoterminowy. W lipcu, spółka stwierdziła, że użytkownicy zarezerwowali ponad 1 mln nocy poprzez Airbnb w jeden dzień – to najwyższa ilość od 3 marca tego roku.

Wcześniej w tym roku, Airbnb pozyskało 1 mld dol. środków z prywatnych funduszy inwestycyjnych Silver Lake oraz Sixth Street Partners.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here