Naga Markets

Ailleron oczekuje utrzymania blisko 100% wzrostu przychodów w całym rokuWarszawa, 24.05.2022 (ISBnews) – Ailleron oczekuje utrzymania blisko 100-proc. dynamiki wzrostu przychodów w całym roku, poinformował prezes Rafał Styczen.

“Pierwszy kwartał zamknęliśmy przychodami ze sprzedaży na poziomie blisko 77 mln zł, to jest wzrost r/r o blisko 100% i w takim tempie planujemy rozwijać się przez cały rok. Skonsolidowana EBITDA za I kw. wyniosła 12 mln zł i również rośnie o blisko 100%, czyli zwiększamy przychody, a wraz z tym w podobnym stopniu wyniki finansowe” – powiedział Styczne podczas wideokonferencji.Według jego słów, na poziomie zysków “wszystko idzie zgodnie z celem”. W marcu Ailleron podał, że celuje w tym roku w przekroczenie zysku netto dla akcjonariuszy podmiotu dominującego ponad poziom z 2020 roku (9,4 mln zł).

“Jeżeli popatrzymy na wyniki kwartalne kw/kw, to jest to pierwszy raz w historii, kiedy wynik I kwartału jest wyższy od IV kwartału poprzedniego roku. Dotychczas zawsze mieliśmy istotną kumulację w IV kw. W zeszłym roku udało się dosyć liniowo rozłożyć przychody. Nie mieliśmy znaczącego skoku w ostatnim kwartale. A I kw. tego roku to już jest znaczący wzrost wobec poprzednich 3 miesięcy. Jest to oczywiście w dużej mierze efekt konsolidacji wyników przejętych spółek, które są jeszcze ujmowane nie w pełnym zakresie. W związku z czym ten efekt będziemy coraz silniej zauważać w kolejnych kwartałach” – wskazał prezes.

Członek zarządu i CFO Tomasz Król zaznaczył, że spółka realizuje projekt strategiczny, w ramach którego wraz z Enterprise Investors chce zbudować grupę będącą liderem w wybranych specjalizacjach sektorowych i technologicznych.

“Po wynikach za I kw. możemy zaobserwować, że nasze podejście już przynosi wymierne efekty. Akwizycje realizowane dzięki środkom pozyskanym na dokapitalizowanie Software Mind, a także poprzez finansowanie dłużne, otwierają nam nowe rynki, dają dostęp do wysokiej klasy specjalistów IT, a przy tym pozytywnie wpływają na wyniki, co widać w raportach finansowych. Jesteśmy przekonani, że dalsze trzymanie się wytyczonej strategii pozwoli osiągnąć kilkukrotnie większą skalę działalności. Głównym kierunkiem rozwoju spółki na kolejne lata pozostanie wysokomarżowa zagranica” – wskazał Król.

Grupa wdraża obecnie swoje rozwiązania już w ponad 40 krajach na pięciu kontynentach.

“Rynek pozostaje niezwykle chłonny dlatego liczymy na utrzymanie tempa ekspansji m.in. w krajach niemieckojęzycznych, takich jak Niemcy, Austria czy Szwajcaria, oraz w Stanach Zjednoczonych. Eksport w przychodach to już niemal 75% i jest to dla nas powód do dumy, ponieważ przebojem zdobywamy przede wszystkim rozwinięte i perspektywiczne rynki zagraniczne. Taka sytuacja z pewnością jest korzystna również dla naszych inwestorów oraz stanowi dobry prognostyk na przyszłość” – ocenił CFO.

NED

W kwestii kolejnych przejęć prezes zaznaczył, że w tym roku “może uda się dołożyć kolejną spółkę”.

“Z racji spadku wycen spółek sądzimy, że otworzy się nam więcej potencjalnych targetów. W związku z czym jesteśmy cały czas na etapie szukania właściwych spółek, które moglibyśmy dołączyć do naszej grupy” – podsumował Styczeń.

Ailleron specjalizuje się w budowaniu produktów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Produkty skierowane są zarówno do szeroko pojętego sektora finansowego, jak i telekomunikacyjnego oraz hotelarskiego. Flagowe rozwiązania firmy to m.in. LiveBank, iLumio czy Ringback Tones.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here