Naga MarketsAilleron [ALL], Comarch [CMR] – Gorące spółki dniaMocną zwyżkę notuje ostatnio technologiczny Ailleron. Są przynajmniej dwa powody wzrostów, po pierwsze to wyniki za IV kwartał. W tym okresie spółka wypracowała 5,8 mln zł zysku netto, wobec 2,96 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 7,34 mln zł wobec 1,03 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 54,07 mln zł, wobec 44,79 mln zł rok wcześniej. W całym 2020 r. spółka miała 9,43 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 0,5 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 156,2 mln zł w porównaniu z 140,66 mln zł rok wcześniej. EBITDA wzrosła o 91%, a zysk operacyjny wzrósł o 278%.

    • Ailleron z mocną poprawą wyników i kontraktem w USA
    • Comarch zaskoczył wynikami

Taka poprawa wyników będzie oznaczała wypłatę dywidendy. Spółce bardzo pomogła pandemia, która przyspieszyła procesy cyfryzacji. Innym powodem wzrostów jest także nawiązanie współpracy z Charleston Harbor Resort and Marina z Karoliny Południowej. Na rynku amerykańskim, spółka zajmie się wyposażeniem hotelu w system interaktywnej obsługi gości hotelowych iLumio.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowe maksima

Historycznie jest to pierwszy kontrakt segmentu HotelTech zawarty na rynku Stanów Zjednoczonych, który otwiera drogę do mocniejszej obecności na tym perspektywicznym rynku. Na wykresie, mamy wybicie ponad poprzednie maksima, co sugeruje kontynuację trendu, tym bardziej, że mamy za sobą ponad 2 miesięczną korektę.

ailleron


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Mocna reakcja na wyniki

Silną zwyżkę notowań zaliczył wczoraj także Comarch. Tu powodem również były wyniki, które zaskoczyły rynek. Spółka wypracowała w IV kwartale 51,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 35,17 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 68,92 mln zł wobec 31,02 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 473,98 mln zł wobec 416,46 mln zł rok wcześniej. Zysk w ujęciu EBITDA wzrósł aż o 70,6%.

comarch

Sumując wyniki za cztery ostatnie kwartały, mamy około 118,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 104,85 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1536,44 mln zł w porównaniu z 1437,42 mln zł rok wcześniej. Mamy więc roczny wzrost EBITDA o ponad 19%. To kolejny przykład, jak wybuch pandemii sprzyjał spółkom z branży IT. Według wydanych w grudniu rekomendacji, spółka jest wyceniana na 226,70 zł i 238,30 zł. To sporo powyżej aktualnej ceny rynkowej. Na wykresie dochodzi do próby wybicia z konsolidacji. Może to być początek końca korekty trwającej od połowy sierpnia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kur dolara | akcje bml | jak działa blik | prognoza bitcoin | kurs zlotowki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here