Naga MarketsGrupa Kapitałowa Agroliga jest podmiotem, który powstał we wczesnych latach 90. Można wyróżnić trzy podstawowe kierunki rozwoju jej działalności produkcyjnej: produkcja oleju, produkcja zbóż i produkcja mleka.

Przed kilkoma dniami spółka opublikowała raport za ubiegły rok. Można w nim wyczytać, że zysk netto w ostatnim kwartale powiększył się o ponad 90%. W całym ubiegłym roku zysk zwiększył się o 11%. Warto dodać, że nie są to odosobnione wyniki, spółka kończy 4 rok z rzędu z wzrostem zysku oraz przychodów. Dobre wyniki udało się uzyskać przy nakładach na spora inwestycję. Mowa o nowym zakładzie, który ma niebawem ruszyć i znacząco zwiększy moce produkcyjne. Spoglądając na wykres, widać że świetny raport nadszedł w dobrym momencie. Spółka traci na wartości od początku ubiegłego roku. Ponad rok spadków i przecena o 44% – w kontekście stabilnych i poprawiających się wyników oraz szerszego trendu wzrostowego, powinny sprzyjać mocnemu odbiciu i zakończeniu dużej korekty. Cena znajduje się na wsparciu opartym o poziom ostatniego wierzchołka szerszego trendu. Jeżeli więc wzrosty mają być kontynuowane to taniej może już nie być. W krótkim terminie kurs powinien zmierzać do wybicia z kanału spadkowego. Byłoby to sygnałem końca korekty z kolejnym celem w rejonie co najmniej 20 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here