Naga MarketsGrupa Kapitałowa Agroliga jest podmiotem, który powstał we wczesnych latach 90. Można wyróżnić trzy podstawowe kierunki rozwoju jej działalności produkcyjnej: produkcja oleju, produkcja zbóż i produkcja mleka.

agroliga

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka w ostatnim czasie silnie drożała, w październiku zwyżka sięga już około 40% przy podwyższonych obrotach. Powodem nagłego ożywienia stało się długo wyczekiwane otwarcie nowego zakładu przetwórstwa słonecznika. Spółka przedstawiła relacje z otwarcia na swojej stronie internetowej. Zakład będzie w stanie przerabiać około 170 tysięcy ton surowca. Dotychczas spółka była w stanie przetwarzać zaledwie 35 tysięcy ton. Skala produkcji znacząco się więc poprawia, co powinno przełożyć się na wyniki finansowe w przyszłości.

Co do strony internetowej i relacji z inwestorami, gdyż na tym polu bywała słabo w przeszłości, spółka zobowiązała się do poprawy komunikacji z inwestorami, w tym celu planuje raz w roku organizować spotkanie w Polsce. Ponadto padły zapowiedzi wypłaty dywidend oraz podtrzymanie wcześniejszych planów przejścia na rynek główny. Generalnie więc zrobiło się pozytywnie. Co do szerszej sytuacji fundamentalnej, spółka notuje solidne wyniki, zwiększając zyski i przychody w ujęciu rocznym. Pierwsze dwa kwartały bieżącego roku wypadły lepiej pod względem zysku netto niż przed rokiem, a należy pamiętać, że największe zyski spółka notuje w trzecim i czwartym kwartale. Wydaje się więc, że są szanse na to aby ostatnie odbicie przerodziło się w trwalszy trend wzrostowy.

Czytaj także: Bee Simulator – kolejna gamingowa duma narodowa? Akcje studia zyskują ponad 100% w miesiąc

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here