Naga MarketsGrupa Kapitałowa Agroliga jest podmiotem, który powstał we wczesnych latach 90. Można wyróżnić trzy podstawowe kierunki rozwoju jej działalności produkcyjnej: produkcja oleju, produkcja zbóż i produkcja mleka.

agroliga

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje spółki drożały podczas poniedziałkowej sesji o ponad 16% przy bardzo wysokich obrotach. Była to kolejna wzrostowa sesja z rzędu. W sumie od początku trwającego miesiąca, zwyżka przekracza już 40%. Patrząc na wykres wydaje się, że pierwszym celem może być szczyt z początku ubiegłego roku w rejonie 23,50 zł. Bezpośrednim powodem wzrostów jest długo wyczekiwane otwarcie nowego zakładu przetwórstwa słonecznika. Nowoczesny zakład będzie w stanie przetwarzać docelowo nawet 170 tysięcy ton tego surowca. Warto przypomnieć, że dotychczas spółka była w stanie przerabiać zaledwie 35 tysięcy ton, a więc skala inwestycji jest ogromna i powinna przekładać się na wyniki finansowe. Ponadto na swojej stornie spółka opublikowała relację z wizyty polskich inwestorów. Główne wnioski są takie, że spółka rozważa rozpoczęcie wypłacania dywidend oraz przejście na rynek główny GPW.

Zobacz również: DM BOŚ podnosi ceny docelowe spółek Asbis oraz Asseco Poland

Asbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis
źródło xStation 5

Spółka zyskała podczas wczorajszej sesji niespełna 1%, dzięki czemu odnotowała nowe maksimum trwającego odbicia. W ten sposób, powoli odrabiane są straty z przeceny rozpoczętej w środku lata. Wczoraj paliwa do wzrostów mógł dostarczyć raport bieżący z wynikami uzyskanymi we wrześniu. W tym okresie spółka odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 199 mln dolarów. Oznacza to wzrost o 37% w porównaniu z ubiegłym rokiem. W sumie, w ciągu trzech kwartałów bieżącego roku spółka notuje około 1511 mln USD przychodów, co oznacza wzrost o około 60%, porównując z analogicznym okresem 2017 roku. Wyniki nie powinny dziwić, gdyż spółka od dłuższego czasu w każdym kolejnym raporcie jest w stanie pochwalić się dwucyfrową dynamiką sprzedaży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here