Naga Marketsagora Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą “Gazety Wyborczej” i czasopism. Spółka opublikowała dzisiaj raport z wynikami za III kwartał. Poniżej najważniejsze dane z tego dokumentu.

Spółka zanotowała w trzecim kwartale bieżącego roku 3,69 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 2,23 mln zł straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 4,06 mln zł wobec 9,1 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 258,89 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 251,43 mln zł rok wcześniej.

“Całkowite przychody Grupy Agora w III kw. 2018 r. wyniosły 258,8 mln zł i zwiększyły się o 2,9% w porównaniu z ub.r. Zdecydowały o tym przede wszystkim wyższe wpływy z działalności kinowej oraz ze sprzedaży usług reklamowych” – czytamy w raporcie.

“Dzięki zwiększeniu przychodów w III kw. 2018 r. Grupa Agora poprawiła swoje wyniki operacyjne. EBITDA wzrosła o 9,7% do 17 mln zł, a strata na poziomie EBIT zmniejszyła się do 4,1 mln zł. Strata netto stanowiła 2,8 mln zł, a strata netto przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej 3,7 mln zł” – dodano także.

 

Od stycznia spółka miała 4,82 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 10,07 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 795,14 mln zł w porównaniu z 835,12 mln zł rok wcześniej.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Akcje tracą około 1,5% po publikacji wyników. Jak widać na wykresie, kurs znajduje się pod lokalnym oporem. Sądząc po trendzie oraz słabości naszego parkietu, niebawem może dojść do reakcji podażowej, które zepchnie cenę na niższe rejony.

agora
źródło xStation 5

Zobacz także: Agora „łapie” 8 zł za akcję. Kurs najniżej od początku 2015 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here