Naga MarketsAgora zawarła przedwstępną umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zabudowanej nieruchomości o łącznym obszarze 7,46 ha wraz z prawem własności budynków stanowiących odrębny od gruntu przedmiot własności, położonej w Pile przy ul. Krzywej 35, podała spółka. Szacowana łączna wartość nieruchomości wynosi 14,5 mln zł netto i jej sprzedaż nie wpłynie na wynik operacyjny grupy, podano także.

Spółka nie wykorzystuje efektywnie powierzchni nieruchomości

“Decyzja o sprzedaży nieruchomości wynika z faktu, iż po restrukturyzacji działalności poligraficznej i wygaszeniu działalności drukarni w Pile w drugiej połowie 2019 r. […] Spółka nie wykorzystuje efektywnie powierzchni nieruchomości na działalność operacyjną” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szacowana łączna wartość nieruchomości wynosi 14,5 mln zł netto i jej sprzedaż nie wpłynie na wynik operacyjny Grupy Agora w 2021 r., gdyż cena sprzedaży nieruchomości jest co do zasady zgodna z jej wartością księgową. Transakcja będzie widoczna w przepływach pieniężnych grupy, a jej skutkiem będzie zmniejszenie wartości aktywów trwałych grupy w przyszłości, wyjaśniono.

“Jednocześnie zarząd spółki informuje, iż proces zawarcia umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości został uznany za proces rozciągnięty w czasie. W toku tego procesu spółka zidentyfikowała etap pośredni, sam w sobie spełniający kryteria zakwalifikowania jako informacja poufna. […] Etapem pośrednim, o którym mowa powyżej było rozpoczęcie w dniu 23 grudnia 2020 r. negocjacji w przedmiocie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości i podpisanie przez spółkę listu intencyjnego zawierającego brzegowe warunki rozważanej transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości” – czytamy dalej.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, spółki Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz AMS działającej na rynku reklamy zewnętrznej, a także wydawcą “Gazety Wyborczej” i czasopism oraz portali i serwisów internetowych. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego radia Tok FM. Działa na rynku książek, wydawnictw muzycznych i filmowych oraz gastronomicznym.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar online | kurs euro w czasie rzeczywistym | wykresy kryptowalut | bitcoin spekulacje | cena euro |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here