Naga MarketsW trakcie wtorkowej sesji notowania spółki Agora, która jest właścicielem między innymi sieci kin Helios oraz Gazety Wyborczej, testowały poziomy poniżej 8 zł, co jest najsilniejszą wyprzedażą akcji od początku 2015 roku. Od zeszłego piątku przedsiębiorstwo traci 13%, natomiast od początku roku już prawie 40%.

Powodem stałych osunięć notowań są przede wszystkim niezmienne problemy występujące w segmencie prasowym, które ostatnio pogłębiły problemy Ruchu, głównej firmy kolporterskiej w Polsce. Na początku września DM BOŚ obniżał swoją rekomendację dla Agory z poziomu 14,5 do 12,2 zł, w związku z zapowiedzią dużych wydatków przedstawionych w najnowszych planach strategicznych.

O godzinie 09:40 notowania AGO tracą ponad 4%, odrabiając jednak zdecydowaną część deprecjacji, która pogłębiała tegoroczne minima i testowała poziomy obserwowane ostatni raz prawie 4 lata temu:

AGO W1

Silniejsza wyprzedaż od strony technicznej rozpoczęła się po wybiciu konsolidacji utrzymującej się od początku roku. Poknanie dolnej bandy nastąpiło na początku lipca (wraz z re-testem okolic 12,74), co pociągnęło cenę w kolejnych trzech miesiącach o prawie 5 złotych w dół.

AGO D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here