Naga MarketsAgora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą “Gazety Wyborczej” i czasopism.

źródło xStation 5

Spółka opublikowała podczas sesji z minionego piątku raport z wynikami za ostatni kwartał 2018 roku. Z dokumentu wynika, że spółka zdołała wypracować w IV Kwartale 0,3 mln zł zysku netto, co jest lepszym wynikiem niż potężna strata rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 346,1 mln zł, wobec 330,4 mln zł rok wcześniej. W całym 2018 roku spółka miała 5,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto, w porównaniu z 83,5 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1 141,2 mln zł w porównaniu z 1 165,5 mln zł rok wcześniej. Wyniki nie wywołały pozytywnej reakcji rynku. Na wykresie kurs jest blisko linii trendu i strefy oporu poniżej 13 zł. Ewentualne wybicie tych ograniczeń dałoby sygnał do kontynuacji kilkumiesięcznych wzrostów.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Inter Cars, Monnari, Torpol

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie.

mennica
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas piątkowej sesji o około 8% aczkolwiek bez udziału większych obrotów. Powodem zwyżki była publikacja wyników za 2018 rok. Z raportu wynika, że spółka odnotowała 67,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 53,21 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 79,78 mln zł wobec 52,65 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 036,61 mln zł w 2018 r. wobec 926,91 mln zł rok wcześniej. Wyniki są więc wyraźnie lepsze niż przed rokiem, co skłoniło zarząd do rekomendowania przeznaczenia połowy zysku na wypłatę dywidend. Na wykresie mamy bardzo dynamiczne wzrosty, które bez problemów przebiły poziom zeszłorocznego maksimum.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here