Naga MarketsJak w ubiegłym tygodniu poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS), Produkt Krajowy Brutto (PKB) w II kwartale 2017 r. wzrósł o 3,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Mimo, że w pierwszym kwartale br. odczyt plasował się na poziomie 4,0% to warto zaznaczyć, że konsensus PAP zakładał wzrost o 3,8%. To wszystko sprawiło, że agencja Moody’s dokonała korekty w prognozie dotyczącej wskaźników polskiej gospodarki w dalszej części roku.

Z raportu opublikowane przez Agencję moody’s wynika, że wyższy od oczekiwań wzrost PKB i obecna sytuacja fiskalna są korzystne dla wiarygodności kredytowej. W związku z powyższym Agencja Moody’s podniosła prognozę wzrostu PKB Polski w 2017 roku z 3,2% aż do 4,3%, przy jednoczesnej obniżce prognozy dla deficytu publicznego do 2,5% PKB, z 2,9% poprzednio.

“Silniejszy od oczekiwań wzrost w Polsce oraz sytuacja fiskalna są korzystne dla wiarygodności kredytowej (credit positive)” – napisano w części raportu poświęconej Polsce.

“Spodziewamy się, że pozytywne momentum w gospodarce utrzyma się przez resztę tego roku. Spodziewamy się, że wzrost PKB będzie napędzany solidną konsumpcją prywatną, a także powolną, ale stabilną, odbudową w inwestycjach, co odzwierciedla korzystne warunki w otoczeniu zagranicznym i wyższe napływy funduszy z Unii Europejskiej” – napisali analitycy Moody’s.

Ich zdaniem “Wyższy wzrost i lepsza realizacja budżetu znacząco zwiększają szansę, że deficyt w Polsce będzie wyraźnie poniżej progu z Maastricht 3 proc. PKB w trzecim roku z rzędu”.

Moody’s zaplanował przegląd ratingu Polski na 8 września. W maju agencja potwierdziła rating Polski na poziomie A2 i podniosła jego perspektywę do stabilnej.

Spoglądając na notowania EURPLN zauważymy, że kurs osunął się w ciągu ostatnich kilku godzin o 0,69%.

EURPLN M15


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMACD Double Screen – przegląd potencjalnych setupów 04.09.2017
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 4 – 8 września
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here