Naga MarketsCzarna strona AFX | źródło: www.afxgroup.comO kłopotach AFX Group dowiedzieliśmy się w lipcu br., kiedy to CySec zawiesił w całości zezwolenie CIF dla AFX Capital Markets, zarządzającego między innymi marką STO Group. Następnie wyłączona została strona internetowa grupy, do której należy m.in. broker STO. W sierpniu natomiast w ślad za cypryjskim regulatorem poszło FCA zawieszając licencję AFX Group. Teraz okazuje się, że nawet prawnicy AFX mają problem w kontaktach z mocodawcą.

Brak komunikacji i nieopłacone faktury

Kancelaria White and Williams LLP (WW) złożyła 22 listopada 2019 r. wniosek do nowojorskiego sądu upadłościowego z prośbą o wycofanie się jako pełnomocnik AFX.

Poprzedni przedstawiciele prawni AFX – Foley & Lardner LLP wycofali się jako obrońcy oskarżonych z powodu niepłacenia znacznych sum pieniężnych za usługi prawne i braku komunikacji oskarżonych z prawnikami. Problemy na jakie napotyka WW, wydają się podobne.

Zobacz też: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

White and Williams wyjaśnia, że ​​„powstały niemożliwe do pogodzenia różnice” między oskarżonymi a reprezentującymi ich prawnikami. W szczególności, pomimo wielokrotnych wezwań WW do zapłaty przez AFX zaległych faktur za usługi prawne i wydatki, oskarżeni nie uiścili należnych kwot za reprezentację w tej sprawie.

Spółka AFX Group nie odpowiedziała również na prośby WW o informacje i wskazówki w prowadzonej sprawie. Mowa tu o braku odpowiedzi na rozmowy telefoniczne, e-maile i inną korespondencję z Kancelarią.

Sprawa Gallant Capital Markets

W Stanach Zjednoczonych toczy się postępowanie przeciwko AFX, gdzie powodem jest zarządca majątku po Gallant Capital Markets i Avenica. W październiku br., doradca AFX powiedział natomiast, że nie można oczekiwać, iż firma sfinansuje ugodę w tej sprawie.

Upadły broker Gallant Capital Markets w latach 2015 – 2016 zdeponował w AFX około 2,35 mln USD, a przed rozpoczęciem postępowania upadłościowego kwota na rachunku wynosiła około 2,4 mln USD. W podobny czasie Gallant wysuwał do AFX żądania dotyczące obrotu swoimi funduszami, które jednak zostały zlekceważone. Niemniej jednak AFX wycofała pozostałe saldo, bez upoważnienia i bezpodstawnie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here