Naga MarketsAfrykański dostawca usług finansowych Old Mutual Limited opublikował raport dotyczący oszczędności obywateli RPA. W ramach badania zapytano respondentów też o świadomość i ich podejście do kryptowalut. Wyniki są warte bliższej analizy.


Ostatnie badania wykazały, że respondenci generalnie pozytywnie odnoszą się do cyfrowych walut.

Kryptowaluty są ok

38% respondentów zgadza się ze stwierdzeniem, że “chciałoby zainwestować w [kryptowaluty] wcześniej”.  Jeszcze więcej (71%) zgodziło się, ze zdaniem, że mogą one  “dać dużo zarobić.” Niestety 43 procent kojarzy waluty cyfrowe z piramidami finansowymi. Trochę ponad połowa (53 procent) uważa, że nie rozumie, jak działają monety oparte na Blockchain. Pod względem ogólnej świadomości 40% respondentów odpowiedziało, że są świadomi, czym są kryptowaluty (w różnym stopniu), a 60% nie ma żadnej wiedzy na ten temat.

Europa

Okazuje się, że w bardziej optymistyczny sposób na kryptowaluty patrzą mieszkańcy innych kontynentów. Ankieta przeprowadzona przez firmę badawczą Ipsos w imieniu ING Bank BV wykazała, że ​​66 procent Europejczyków słyszało o kryptowalutach. 33 procent zgodziło się ze stwierdzeniem, że waluty cyfrowe są “przyszłością”. Stopień świadomości przekracza 50 procent w każdym z badanych krajów, przy czym najwyższy wskaźnik zaobserwować można w Austrii (79 procent) i Polsce (77 procent). W USA 57% respondentów słyszało o kryptowalutach. Badanie na temat rynku walut cyfrowych w Polsce przeprowadziło niedawno też Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.

Opinia publiczna kontra bank centralny

Podczas gdy opinia publiczna w Republice Południowej Afryki wykazuje dość pozytywną postawę wobec walut cyfrowych, już bank centralny tego kraju nie jest tak optymistycznie nastawiony. Określił je jako “cyber-tokeny”, ponieważ “nie spełniają one wymagań pieniądza”. Bank powołał także grupę zadaniową ds. fintech, aby zweryfikować swoje stanowisko wobec kryptowalut i rozwiązać problemy regulacyjne w celu opracowania odpowiednich ram polityki i systemu regulacyjnego.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here