Naga MarketsAFORTI Holding odnotowała w 3Q przychód ze sprzedaży w wysokości ok. 607 mln PLN15 listopada Grupa Kapitałowa AFORTI przedstawiła wyniki osiągnięte w trzecim kwartale 2021 roku. W treści raportu znalazły się między innymi: skrócone skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy wraz ze sprawozdaniem jednostkowym dla AFORTI Holding, komentarz Emitenta i skrót wydarzeń medialnych.

AFORTI Holding opublikowała raport podsumowujący 3. kwartał 2021.

Wypracowana przez Grupę kwota przychodów w wysokości 607 mln PLN stanowi wzrost
w porównaniu do minionego roku o 114%. Zysk netto całej Grupy Kapitałowej AFORTI w raportowanym okresie wyniósł ponad 1,3 mln PLN, co wobec analogicznych danych z 2020 roku stanowi o 29% więcej.– To co jest dla nas bardzo ważne i nas cieszy to fakt, że na koniec września mieliśmy w Grupie 6,483 Klientów, a liczba ta z miesiąca na miesiąc systematycznie rośnie (..) Przed nami 4. kwartał, w którym czeka nas bardzo dużo wyzwań. Chcemy bardzo mocno skoncentrować się na biznesie, pozyskiwać nowych Klientów oraz zwiększać nasze wolumeny biznesowe, co systematycznie będzie przekładać się na coraz to lepsze wyniki finansowe Grupy. Zapraszam Państwa do lektury raportu – podsumowuje Klaudiusz Sytek, Prezes Zarządu AFORTI Holding.

Na koniec września wartość aktywów wyniosła 307 mln PLN, a więc o 25% więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2020 roku. Zgodnie z realizacją strategii Grupy zmiana wartości aktywów trwałych związana była ze wzrostem wartości firmy z konsolidacji po zwiększeniu zaangażowania
w spółkach zależnych.

W skład świadczonych przez AFORTI dla przedsiębiorców działań wchodzą usługi windykacyjne AFORTI Collections. Spółka od początku roku przyjęła do windykacji zlecenia o wartości 576 mln PLN, co jest wynikiem lepszym o ok.12% niż rok wcześniej.

W związku z działaniami zmierzającymi do ekspansji zagranicznej Grupy rozwijany jest projekt AFORTI.BIZ, w skład którego wchodzą usługi wymiany walut oraz faktoring dla firm.

Ostatnie miesiące przyniosły spółce AFORTI Exchange bardzo dobre wyniki. W trzecim kwartale 2021 obroty na platformie wymiany walut w Polsce przekroczyły 1,3 mld PLN, natomiast narastająco od stycznia do września obrót wyniósł ponad 3,4 mld PLN.

Ze względu na trwającą pandemię Covid-19 AFORTIz dużą ostrożnością podchodzi do udzielania finansowania dla przedsiębiorców. Od początku tego roku sfinansowano wierzytelności o łącznej wartości ponad 8 mln PLN

W ostatnim kwartale Grupa AFORTI odnosiła także sukcesy medialne. W lipcu AFORTI Holding znalazła się wśród największych firm 2021 roku według portalu Money.pl. Spółka uplasowała się na 313. miejscu.

W następnych miesiącach grupa obchodziła  10-lecie wejścia na giełdę NewConnect oraz otrzymanie przez AFORTI Collections Lauru CESSIO 2021. Spółka zajęła 2. miejsce w kategorii „Outsourcing – Serwis Wierzytelności”.

Wieńczącym kwartał wydarzeniem był debiut obligacji AFORTI Holding 12 października na giełdzie w Bukareszcie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat gpw | kurs euro usd | ranking brokerów forex | kurs eur/usd | notowania datawalk | intercars akcje prognozy | lpp akcje rekomendacje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here