Naga MarketsAfery GetBack i KNF spowodowały duże problemy dla rynku kapitałowego w Polsce. Wpłynęły one na znaczną utratę zaufania społeczeństwa do inwestowania w różne aktywa rynku kapitałowego. Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII) był gościem Cezarego Andrzejczyka podczas gali Invest Cuffs 2019 w mobilnym studio Comparic24.tv.

Finax

W trakcie rozmowy mówiono o ogólnym krajobrazie rynku kapitałowego w Polsce oraz o tym, co aktualnie dzieje się w środowisku inwestorów. Regulacje Unii Europejskiej czy nowy projekt Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego to regulacje ,które mocno oddziałują zewnętrznie i wewnętrznie na polski rynek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poza regulacjami, wpływ na nasz rodzimy rynek kapitałowy miały także w ostatnim czasie liczne afery. Afera GetBack i problem jaki spowodowała na rynku oraz afera KNF to wydarzenia, które przebiły się do powszechnej świadomości polskiego społeczeństwa. Wiele osób spogląda niestety na polski rynek kapitałowy właśnie poprzez pryzmat tych afer i ma do niego bardzo duże uprzedzenie.

Jak wskazuje Michał Masłowski, ciężko będzie odbudować utracone w wyniku afer GetBack i KNF zaufanie, co jest jednym z podstawowych problemów tego rynku. Inwestorzy maja też problem z zarabianiem pieniędzy, z uwagi na koniunkturę. Od wielu lat czekają na hossę, z zazdrością spoglądając na amerykańskie indeksy. Pytanie tylko, jak zachowa się polski rynek, podczas gdy dojdzie w Stanach Zjednoczonych do dużej korekty? Więcej dowiesz się oglądając całą rozmowę.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here