Naga MarketsEx-Prezes KNF, Marek ChrzanowskiW listopadzie 2018 roku na jaw wyszły szokujące fakty z funkcjonowania Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Leszek Czarnecki będący większościowym udziałowcem pięciu spółek notowanych na GPW – Getin Holding, Getin Noble Bank, MW Trade, Open Finance oraz Idea Bank – postanowił wówczas podzielić się nagraniami z jednej ze swoich wizyt w gabinecie Marka Chrzanowskiego, byłego już szefa KNF. Mimo, że od tego czasu minęły już ponad dwa miesiące, to wciąż poznajemy nowe fakty w sprawie.


Jak nieoficjalnie informuje “Gazeta Wyborcza”, przebywający obecnie w areszcie były szef Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) miał zeznać w prokuraturze, że inicjatorem jego spotkania z Leszkiem Czarneckim był sam prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), Adam Glapiński.

Doniesieniom tym nie zaprzeczyła także rzeczniczka Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik. Przyznała ona jedynie, że “z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego, wykonywane i planowane czynności procesowe, w tym weryfikowanie wyjaśnień zeznań świadków i podejrzanego, prokuratura nie udziela bliższych informacji na temat prowadzonego śledztwa.”

Zobacz także: KNF twierdzi, że jej przewodniczący jest “szantażowany” przez jednego z najbogatszych Polaków. W tle 40 mln złotych

Przypomnijmy, że Marek Chrzanowski został zatrzymany przez CBA jeszcze w listopadzie ubiegłego roku pod zarzutem przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej za co grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. Mimo, że wówczas sąd obawiał się, że przebywanie Chrzanowskiego na wolności może wpłynąć na przebieg postępowania, obecnie jednak takowe ryzyko nie występuje. W związku z tym, już w najbliższą sobotę ma skończyć się okres aresztowania byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Mecenas Baszuk w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że zdaniem sądu na tym etapie postępowania nie ma potrzeby stosowania środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztu.

Śledź rozwój afery na bieżąco pod tagiem #aferaKNFConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNotowania złotówki osłabiają się – para USD/PLN rośnie
Następny artykułPre-Market: Oczekiwanie na EBC – analiza na sesję US
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here