Naga MarketsDwa tygodnie temu rozpocząłem testy 60-sekundowej strategi dla opcji ADX EMA. Jak sama nazwa wskazuje, strategia ta wykorzystuje dwa wskaźniki: ADX (Average Directional Movement Index) oraz średnią kroczącą (Moving Average). Jak informowałem już w ubiegłym tygodniu, niestety zamiast zysków, większość sygnałów powodowała straty. Te były tak duże, że stwierdziłem, iż szkoda marnować kolejnego tygodnia na kontynuację tego “eksperymentu” (szczegółowe statystyki dostępne są pod tym linkiem) W związku z powyższym przerwałem test i od poniedziałku testowałem inną strategię pod nazwą ADX EMA II. Uznałem, że może to nie wskaźniki są złe lecz ich interpretacja. Jeden z czytelników podzielił się ze mną swoim spojrzeniem na tą strategię i uznałem, że warto to sprawdzić.

Szczegóły nowej strategii opisałem w osobnym artykule już w ubiegły weekend. Nie spodziewałem się jednak, że skuteczność okaże się jeszcze gorsza od pierwotnej wersji tej strategii.

W ciągu minionego tygodnia (z pominięciem środy), pomiędzy godziną 8:00 a 12:00, na obserwowanych parach walutowych strategia ADX EMA II wygenerowała łącznie 513 sygnałów. Zaledwie 225 z nich okazały się zyskownych a aż 288 stratnych. Oznacza to, że skuteczność plasowała się na poziomie 43,86%. Uwzględniając stopy zwrotu z inwestycji, które u brokera uTrader wahają się pomiędzy 70% a 73% w sumie, dokonując 513 transakcji moglibyśmy stracić aż 127,04:1. Oznacza to, że ryzykując zaledwie 1% na pozycję, zabrakłoby nam depozytu by handlować przez 4 sesje. Przypomnijmy, że pierwotna wersja strategii, ADX EMA wygenerowała sygnały, dzięki którym moglibyśmy stracić 79,39:1. Okazuje się więc, że zarówno wersja pierwotna jak również zmodyfikowana, nie nadają się do handlu.

Na tym jakże dosadnym przykładzie chciałbym pokazać Ci, drogi czytelniku, że lepiej poświęcić trochę czasu na przetestowanie danej strategii nim zaczniemy handlować na jej podstawie realnymi środkami. Zgodnie z obietnicą, w osobnym artykule przedstawiam również strategie, którą zamierzam testować przez kolejne dwa tygodnie.

Przypomnijmy jednak, że nie wszystkie strategie dla opcji są równie złe jak ADX EMA i ADX EMA II. Zarówno strategia EMA Rainbow jak również EMA 8/20, które testowałem poprzednio okazały się strategiami zyskownymi.


Zobacz jak wygląda gra opcjami binarnymi na walutach, indeksach, towarach a także na akcjach popularnych spółek. Odbierz bezpłatnie zaawansowany e-book opcji binarnych bądź od razu załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAwesome SMA – strategia dla opcji
Następny artykułWspółczynniki greckie w opcjach waniliowych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here