TMS


Przez ostatni tydzień testowałem 60-sekundową strategię dla opcji ADX EMA. Jak sama nazwa wskazuje, strategia ta wykorzystuje dwa wskaźniki: ADX (Average Directional Movement Index) oraz średnią kroczącą (Moving Average). Jak się jednak okazało, zamiast zysków, większość sygnałów powodowała straty. Te były tak duże, że stwierdziłem, iż szkoda marnować kolejnego tygodnia na kontynuację tego “eksperymentu”. W związku z powyższym przerywam testy i od poniedziałku testować będę inną strategię pod nazwą ADX EMA II. No cóż, może to nie wskaźniki są złe lecz ich interpretacja. Jeden z czytelników podzielił się ze mną swoim spojrzeniem na tą strategię i uznałem, że warto to sprawdzić.

Statystyki mówią same za siebie

Matematyki nie oszukasz. W ciągu minionego tygodnia, pomiędzy godziną 8:00 a 12:00, na obserwowanych parach walutowych strategia ADX EMA wygenerowała łącznie 447 sygnałów. Zaledwie 215 z nich okazało się zyskownych a aż 232 stratne. Oznacza to, że skuteczność plasowała się na poziomie 48,10%. Uwzględniając stopy zwrotu z inwestycji, które u brokera uTrader wahają się pomiędzy 70% a 73% w sumie, dokonując 447 transakcji moglibyśmy stracić aż 79,39:1.

Nowa, stara strategia

Do tej pory wszystkie sygnały powstawały na podstawie przecięcia przecięcia przez cenę EMA28 a wskaźnik ADX służył jedynie jako dodatkowe potwierdzenie. W nowej wersji strategi role się odwrócą: to przecięcie się średnich wskaźnika ADX będzie wskazywało potencjalne sygnały a EMA28 służyć będzie jedynie jako filtr.

Wszystkie ustawienia wskaźników pozostają bez zmian. Możesz je sprawdzić pod tym linkiem.


Odbierz bezpłatnie zaawansowany e-book opcji binarnych bądź od razu załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.


OPCJA CALL – NA WZROSTY

W przypadku 60-cio sekundowej strategii ADX EMA II na opcję CALL decydujemy się w momencie gdy:

  • zielona linia ADX przecina od dołu czerwoną
  • cena znajduje się nad średnią kroczącą EMA28
  • korpus świecy sygnalnej prezentuje tendencję wzrostową

OPCJA PUT – NA SPADKI

W przypadku 60-cio sekundowej strategii ADX EMA II na opcję PUT decydujemy się w momencie gdy:

  • czerwona linia ADX przecina od dołu zieloną
  • cena znajduje się pod średnią kroczącą EMA28
  • korpus świecy sygnalnej prezentuje tendencję spadkową


Nie masz czasu śledzić wykresów i czekać na okazje inwestycyjne? Nic straconego!
Każdego dnia tysiące inwestorów osiągają zyski za pomocą sygnałów rynkowych
 od wiodącego analityka finansowego Przemysława Drużbackiego!

>>> Zarejestruj się i odbieraj sygnały <<<Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd danych makro od easyMakrets 30.10 – 3.11.2018
Następny artykułPremia opcyjna – czyli jaki jest koszt opcji.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here