Naga MarketsAdvanced Graphene Products zadebiutuje na rynku NewConnect w poniedziałekWarszawa, 23.11.2021 (ISBnews) – Advanced Graphene Products (AGP) zadebiutuje na NewConnect w poniedziałek, 29 listopada, podała spółka.

Do obrotu trafi 4 994 000 sztuk akcji o wartości nominalnej 1 zł każda.Debiut poprzedziła publiczna emisja akcji serii C, z której spółka pozyskała 7,4 mln zł brutto, przypomniano.

“Debiut AGP na rynku NewConnect jest zwieńczeniem naszej kilkuletniej pracy oraz symboliczną cezurą przejścia spółki do poziomu podmiotu komercjalizującego swoje produkty. Na pewno nie byłoby nas w tym miejscu, gdyby nie wytężona praca, wiara w sukces oraz silne wsparcie pierwszych inwestorów, którzy także uwierzyli w nasz pomysł na biznes. AGP to podmiot, który oprócz wizji i pomysłu, ma know-how – w tym zabezpieczoną własność intelektualną, zaplecze produkcyjne oraz profesjonalny zespół. Przed nami ostatnie formalności, dzięki którym będziemy mogli w pełni rozwinąć skrzydła i rozpocząć produkcję grafenu na skalę przemysłową – dla naszych kontrahentów. Wierzę, że obecność na rynku giełdowym otworzy nam kolejne drzwi na drodze rozwoju spółki, a transparentność i rzetelna komunikacja będą wspierać budowanie jej wartości” – powiedział prezes Maciej Gałązka, cytowany w komunikacie.

Strategia AGP zakłada w przeciągu od 3 do 5 lat pełną komercjalizację przemysłową 2-3 projektów (m.in. z obszarów kompozytów węglowych i pokryć antykorozyjnych) spośród znajdujących się w jej obecnym portfelu, wskazano również.

Advanced Graphene Products wytwarza wysokiej jakości grafen płatkowy (GO, rGO), który jest przeznaczony do takich zastosowań jak kompozyty węglowe, żywice epoksydowe, filamenty 3d, farby, powłoki antykorozyjne czy polimery. Posiada podpisane zarówno listy intencyjne, jak i kontrakty na opracowanie zastosowań komercyjnych grafenu ze spółkami takimi, jak: Kross, GRM System, Europejska Agencja Kosmiczna, Frako-Term, GM Color, czy Pimar-Plastics. Ponadto AGP ma własną, opatentowaną technologię produkcji grafenu powierzchniowego z ciekłego metalu – HSMG.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here