Naga Markets

Adres siedziby – jaki wpływ ma na postrzeganie naszej działalnościWielu przedsiębiorców, mimo braku takiej konieczności – decyduje się na wynajem drogiego lokum dla swojej firmy. Ma to związek przede wszystkim z postrzeganiem jej przez osoby zewnętrzne, klientów czy kontrahentów. Istnieje jeszcze wiele innych powodów, dla których lokalizacja biura ma ogromne znaczenie.

Poniżej postaramy się wyjaśnić, w jaki sposób lokalizacja przedsiębiorstwa przekłada się na ilość klientów, a także wskażemy dobrą alternatywę dla właścicieli nieposiadających funduszu na takie lokum.

Lokalizacja biura, a ilość klientów – od czego to zależy?

Wypełnienie luki odnośnie adresu siedziby jest konieczne podczas zakładania firmy. Informacja ta ma na celu określenie dokładnej lokalizacji, w której znajduje się nasze miejsce pracy. Prowadząc działalność wyłącznie przez internet, w system KRS możemy wpisać nawet swój adres zamieszkania. Prawdę mówiąc, prawnie taka informacja nie przekłada się na nic.

Mimo wszystko, wpisywanie jako adresu siedziby swojego miejsca zamieszkania nie jest najlepszą opcją z wielu względów. Najważniejszym może być chociażby kwestia dojazdu. Klient widząc na mapach firmę, której biuro znajduje się na obrzeżach miasta, może nie skorzystać z jej usług wyłącznie przez kwestie logistyczne. Ponadto, z perspektywy konsumenta, nieco mniej przychylnym okiem patrzy się na działalności, których lokalizacja jest oddalona od centrum. Główną rolę odgrywa tutaj podświadomość sugerująca nam, że lepsza pozycja – to lepsza firma.

Adres firmy przekłada się również na wynik wyszukiwania w przeglądarce internetowej. Algorytmy działają w sposób wyszukujący frazę w połączeniu z konkretnym miastem i na tej podstawie wyrzucają wyniki.

Czy wynajem biura w centrum miasta jest konieczny?

W teorii można by powiedzieć, że nic nie jest konieczne, kiedy obrót z firmy jest dla nas wystarczający. Niemniej jednak, wynajem realnego biura w centrum miasta nie jest jedyną opcją na poradzenie sobie z problemem lokalizacji.

Doskonałym rozwiązaniem dla osób prowadzących działalność zdalną oraz tych, którzy nie potrzebują żadnej dodatkowej przestrzeni do funkcjonowania firmy jest wirtualne biuro. Dzięki skorzystaniu z takich usług, otrzymamy swój wirtualny adres firmy, który bez problemu możemy umieścić w systemie rejestracji, na wizytówkach czy nawet w sieci. Opcja ta jest w pełni legalna i pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy na realnym wynajmie przestrzeni.

Usługi oferowane przez e-biura

Oczywiście, wszystkie kwestie odnośnie biur wirtualnych zostały dokładnie przemyślane. Chociażby sama korespondencja. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nasz wirtualny adres nie jest wymyślony i rzeczywiście ma swoje miejsce w centrum jednego z dużych miast. Przychodzące na niego listy i paczki zawsze dojdą do odbiorcy, a zajmuje się tym obsługa biur wirtualnych. To oni odbierają przesyłki, a następnie segregują. Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość wysyłki skanów listów bądź wysyłania informacji SMS o doręczeniu.

NED

Od czasu do czasu, nawet przedsiębiorca pracujący zdalnie musi spotkać się ze swoim klientem. Taką możliwość również gwarantują nam biura wirtualne. Dostępnych jest kilka sali konferencyjnych, na których po wcześniejszej rezerwacji możemy odbyć rozmowę biznesową.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here