Naga MarketsRaport ADP to miara miesięcznej zmiany w poziomie zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym bazująca na danych zebranych wśród ponad 400 000 pracodawców w Stanach. Publikacja zazwyczaj ma miejsce na dwa dni przed oficjalnym, rządowym raportem – popularnym Non-farming Payrolls. Ze względu na częstą zbieżność wyliczeń ADP i późniejszych payrollsów, raport ten wykorzystywany jest przez inwestorów do wcześniejszego pozycjonowania się przed oficjalnymi danymi. Jak zareagował rynek po dzisiejszej publikacji?


Publikacja z godziny 14:15 z pewnością nie jest rozczarowująca, lecz patrząc na reakcję rynku na 177 tys. nowych miejsc pracy, które pojawiły się w kwietniu należy stwierdzić, że jest ona… nudna.

Kwietniowe ADP okazały się mniej więcej zgodne z rynkowym konsensusem i wyniosły w kwietniu 177 tys. wobec prognoz na poziomie 175 tys. Śledząc ADP miesiąc temu mogliśmy zostać zaskoczeni wartością 263 tysięcy. Ta została jednak zrewidowana do poziomu 255 tys. co wciąż jest poziomem zadowalającym.

W kwietniu obserwowaliśmy umiarkowane spowolnienie w zatrudnianiu nowych osób do pracy – zauważył Ahu Yildirmaz, wiceprzewodniczący Instytutu ADP. Pomimo kwietniowego spadku dynamiki w zatrudnieniu, najnowsze dane wciąż wskazują na silny wzrost amerykańskiego rynku pracy. (…) Analizując dane cząstkowe zauważamy, że przedsiębiorstwa średniej wielkości od sześciu miesięcy utrzymują wzrostowy trend w poziomie zatrudnienia. Prognozy piątkowych non-farming payrolls oscylują wokół poziomu 185 tys. Być może to właśnie ten fakt powoduje, że w pierwszych minutach po publikacji dzisiejszych danych dolar delikatnie traci. W ostatnich miesiącach bowiem dane ADP miały tendencję do przeszacowania rządowych statystyk:

Handlujesz na danych? Sprawdź dlaczego warto zainteresować się opcjami waniliowymi >>>

Jak reaguje dolar?

Paradoksalnie, nieco lepsze od prognoz danych delikatnie osłabiają USD. Dolar traci w stosunku do euro:

Tymczasem na USDJPY początkowe wzrosty szybko zostały sprzedane:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here