Naga MarketsBitcoin: Adopcja walut cyfrowych jest "absolutnie nieunikniona" - CEO Standard CharteredDyrektor generalny Standard Chartered Bank, Bill Winters uważa, że adopcja walut cyfrowych jest „absolutnie nieunikniona”. Powiedział też swoją rolę odgrywają zarówno prywatne waluty cyfrowe, jak i te wspierane przez państwo. Jego bank ogłasza przy tym, że ​​uruchamia usługę przechowywania kryptowalut, m.in, takich jak Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) i Ethereum (ETH).

  • Waluty cyfrowe mają swoją rolę w systemie finansowym
  • CEO Standard Chartered upatruje szanse w nowych, niszowych segmentach
  • Nowa platforma banku ma obsługiwać kryptowaluty Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin oraz Bitcoin Cash

Kryptowaluty pełne możliwości

CEO Standard Chartered podzielił się swoimi poglądami na temat walut cyfrowych na dorocznym Fintech Festival w Singapurze. Bill Winters został mianowany dyrektorem naczelnym grupy Standard Chartered PLC w czerwcu 2015 r., a prezesem Standard Chartered Bank w kwietniu ubiegłego roku. Swoją karierę rozpoczął w JP Morgan, a wcześniej był doradcą w brytyjskiego komisji parlamentarnej ds. standardów bankowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Uważam, że istnieje bezwzględna rola walut cyfrowych banków centralnych, a także walut cyfrowych nie sponsorowanych przez banki centralne –  powiedział Winter.

Zauważył, że wprowadzenie waluty cyfrowej będzie prowadzone zarówno przez podmioty prywatne, jak i wspierane przez rząd, dodając, że jego bank wkrótce ogłosi pewne wiadomości „w tym zakresie”.

Po komentarzach Wintersa, Standard Chartered ogłosił w środę, iż nawiązał współpracę z podmiotem obsługującym aktywa Northern Trust w celu uruchomienia usługi depozytariusza kryptowalut dla inwestorów instytucjonalnych. Platforma ma obsługiwać kryptowaluty Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin oraz Bitcoin Cash.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

CEO Standard Chartered wyjaśniał dalej, że największą szansę widzi w „nowych, niszowych segmentach, które nie replikują istniejących walut fiducjarnych”.

Winters podał przykład walut cyfrowych tworzonych na potrzeby konkretnych projektów, wskazując przy tym handel uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla na dobrowolnym rynku. Użytkownicy mają dzięki nim pewność, że ich finansowanie jest „zweryfikowane, znormalizowane [i] monitorowane.

– Tego rodzaju zastosowanie dla waluty cyfrowej i stworzenie dla niej ekosystemu to coś, czego nie da się powtórzyć w przypadku waluty fiducjarnej, a w najbliższym czasie, najprawdopodobniej także jeśli chodzi o cyfrowe waluty banku centralnego… Myślę, że otwiera się przed nami cały nowy świat – podkreślił Winters.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here