Naga Markets

Ethereum i bitcoin nadal w dół! Obawa o konflikt na Ukrainie trzęsie rynkamiMimo, że wielu kryptowalutowych entuzjastów uważa, iż wraz ze wzrostem adopcji wirtualnych aktywów, wzrośnie też ich wartość, to zdaniem ekonomistów Goldman Sachs może być zupełnie inaczej, w efekcie czego hodlerzy nie koniecznie wzbogacą się na wzrośnie popularności posiadanych przez siebie tokenów.

Hodlerzy nie zyskają na adopcji kryptowalut

Ekonomiści Goldman Sachs uważają, że większy popyt może po prostu oznaczać większe korelacje z tradycyjnymi rynkami. To też sprawia, że adopcja kryptowalut może niekoniecznie sprawić, że ich cena będzie wyższa w ujęciu dolarowym.Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie dostrzega, że choć większa adopcja może podnieść wyceny, prawdopodobnie zwiększy również korelacje z innymi zmiennymi rynku finansowego, zmniejszając korzyści dywersyfikacyjne z posiadania tej klasy aktywów.

Zach Pandl i Isabella Rosenberg z Goldman Sahcs, którzy przygotowali raport nt. adopcji kryptowalut dodatkowo opisali ją jako “miecz obosieczny”.

Innymi słowy, gdyby Bitcoin lub kryptowaluty stały się bardziej skorelowane z istniejącymi aktywami, zakres asymetrycznych zysków zostałby zmniejszony.

Partnerem artykułu jest Polski Instytut Kryptowalut, kantor umożliwiający wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kantorowy kurs dolara nowozelandzkiego | gpw enea | gielda komentarze | nasdaq indeks| kernel cena akcji | santander notowania | neuca akcje notowania | pgnig gielda |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułDanske Bank celuje w 0,84 na parze EUR/GBP. Funt może być bardziej zmienny w tym roku
Następny artykułSzwajcaria: Bierność SNB osłabi franka. CHF/PLN spadnie do 4,24
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here