Naga MarketsAdopcja bitcoina i kryptowalut odciągnie inwestorów od złota i tradycyjnych aktywów, uważa Mike McGloneStarszy strateg towarowy Bloomberg Intelligence, Mike McGlone powiedział, że adopcja bitcoina (BTC) będzie nadal odbierać udział w rynku bardziej tradycyjnym aktywom, takim jak złoto.

Bitcoin jako złoto czasów cyfrowych

McGlone dodał, że nie jest całkowicie niedźwiedzio nastawiony do złota. Przyznaje jednak, że bitcoin jest walutą młodszego pokolenia cyfrowego.— Tendencja jest niekorzystna dla złota. Faktem jest, że bitcoin w zasadzie staje się jak gigantyczny Pac-Man. Wysysa aktywa ze wszystkich klas aktywów. Teraz wpada na obligacje… ale kluczowym obszarem, od którego zaczął jest złoto i spodziewam się tu przyspieszenia – przewiduje analityk.

McGlone dodał, że niedawny całkowity zakaz kryptowalut w Chinach może pomóc wzmocnić dolara amerykańskiego, biorąc pod uwagę, iż jest to główna waluta wykorzystywana do handlu aktywami cyfrowymi. Jego zdaniem regulatorzy powinni kierować się do adopcji nowej klasy aktywów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

— Najczęściej handlowanymi składnikami krypto-aktywów są krypto-dolary. Tether [USDT] to numer jeden, a poza tym jest tuzin niedoszłych Tetherów. Dolarami krypto można handlować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, rozliczać się natychmiast i faktycznie dają zarobić więcej niż klasyczne dolary – uważa McGlone.

— Dolar amerykański jest globalną walutą rezerwową, a cyfrowym aktywem rezerwowym jest bitcoin. Kompletnie się uzupełniają – dodał analityk.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here