Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka na rynek, czwartek 10 listopada:

  • Amerykańskie giełdy po chwilowym szoku spowodowanym zwycięstwem w wyborach Donalda Trumpa dostały wiatru w żagle. Indeks S&P500 przekroczył w środę poziom 2160 pkt, a dziś Dow znalazł się na historycznym szczycie.
  • Spółka Avid Technology (Nasdaq, ticker: AVID) rozczarowała inwestorów swoimi wynikami za Q3. Dużo niższy zysk na akcję EPS oraz mniejszy od prognozy kwartalny dochód spowodowały przecenę akcji spółki jeszcze przed startem regularnych notowań o -16,6%.
  • Akcje spółki EnteroMedics Inc. (Nasdaq, ticker: ETRM) zyskiwały w czwartek 55% jeszcze przed startem notowań. Optymizm inwestorów wywołały dobre wyniki za trzeci kwartał.

Adobe Systems (Nasdaq, ticker: ADBE) poinformał o przejęciu firmy TubeMogul (Nasdaq, ticker: TUBE) za kwotę około 540 mln dolarów. Zgodnie z umową Adobe przejmie wszystkie akcje TubeMogul dla wartości 14$ za akcję. Firma, którą kupuje Adobe jest liderem w branży reklamy video oraz posiada platformę, umożliwiającą  zakup materiałów video. Po przejęciu, Adobe dołączy kupioną platformę do swojej Creative Cloud, której najbardziej znanym produktem jest aplikacja Photoshop. Inwestorzy zareagowali na tę informację pozytywnie i akcje spółki drożały dzisiaj na otwarciu 0,30% przekraczając wartość 108$ dla jednej akcji.

Technicznie wykres akcji Adobe wygląda rewelacyjnie zarówno w krótkim jak i długim terminie. Popyt zdołał w środę obronić lukę hossy z września. Przypomnę, że jest to luka z 21 września kiedy to akcje spółki zyskały w jeden dzień 7% osiągając historyczne maksimum. Spowodowane to było znacząco wyższym (20%) kwartalnym dochodem w porównaniu do wcześniejszych prognoz. W tym momencie nic nie wskazuje na możliwość odwrócenia się trendu, a środowy spadek wygląda na to, że był świetną okazją do zakupu/dokupienia akcji.

W dłuższym terminie (drugi poniżej wykres dla interwału W1) cena akcji oddaliła się już na bezpieczną odległość od linii trendu wzrostowego, a wygląd wykresu powoduje jedynie westchnienia wśród polskich inwestorów wpatrzonych w spółki GPW.

Wykres spółki Adobe dla interwału D1.
Wykres spółki Adobe dla interwału D1.

BIORĘ UDZIAŁ W WEBINARACH


Wykres Adobe dla interwału W1.
Wykres Adobe dla interwału W1.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here