Naga Markets

Adobe kupuje firmę projektową Figma za 20 miliardów dolarówFirma Adobe opublikowała swoje kwartalne zyski na początku tygodnia w związku z ogłoszeniem, że osiągnęła porozumienie w sprawie nabycia platformy do projektowania oprogramowania Figma w ramach transakcji o wartości około 20 miliardów dolarów. Figma została założona w 2012 roku i jest aplikacją desktopową, która pozwala użytkownikom projektować interfejsy online zarówno dla telefonów, jak i sieci.

Kilkudziesięcio – miliardowa transakcja Adobe!

Transakcja jest wyceniana na około 20 miliardów dolarów w gotówce i akcjach, przekazała firma Adobe w komunikacie prasowym. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w 2023 roku, z zastrzeżeniem zgód regulacyjnych i zgody akcjonariuszy Figmy, dodała firma.Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

„Połączona firma będzie miała ogromną, szybko rozwijającą się szansę rynkową i możliwości, aby zapewnić znaczną wartość dla klientów, udziałowców i branży” — powiedział Adobe w komunikacie prasowym.

Firma Adobe opublikowała również w czwartek swoje przychody fiskalne za trzeci kwartał — miały zostać opublikowane po zamknięciu rynków. Firma programistyczna odnotowała skorygowany zysk za trzeci kwartał fiskalny w wysokości 3,50 USD na udział w przychodach w wysokości 4,43 mld USD. Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się zarobków w wysokości 3,35 USD na udział w przychodach w wysokości 4,44 mld USD.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

XTB

Spółka przedstawiła również wytyczne dotyczące czwartego kwartału fiskalnego. Firma spodziewa się skorygowanych zysków w wysokości 3,50 USD na udział w przychodach w wysokości 4,52 mld USD. Wall Street spodziewała się, że zysk za czwarty kwartał wyniesie 3,47 USD na udział w przychodach w wysokości 4,6 mld USD.

Akcje Adobe spadły w czwartek na początku sesji o 12% do 327,93 USD. Akcje spadły w tym roku o 42%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here